Róże jabłkowe z ciasta francuskiego

Przepis na piękny i pyszny deser - a do tego jaki prosty!

roze-jablkowe.jpg

Jeśli lubicie jabłka i ciasto francuskie to ten deser już teraz możecie wpisać na listę swoich ulubionych, bo na pewno się w nim zakochacie do szaleństwa! Róże jabłkowe z ciasta francuskiego wyglądają bardzo elegancko, ciekawie i smakują trochę jak babcina szarlotka lub rożek francuski nadziewany jabłkami! 

Przygotowanie takich róż jak na zdjęciu nie jest ani pracochłonne, ani nie zajmuje dużo czasu (powinnyście się zamknąć ze wszystkim - także pieczeniem - w 40 minutach). Nawet jeśli nie macie zbyt dużego doświadczenia w kucharzeniu, powinnyście sobie doskonale poradzić z tym zadaniem. 

Do przygotowania róż jabłkowych przyda Wam się, oprócz wymienionych niżej składników, a także piekarnika, garnka i noża, także forma do pieczenia muffinek. Nie jest to element obowiązkowy, i bez niego powinnyście sobie poradzić, ale dzięki takim formom Wasze róże będą miały ładny, kontrolowany kształt i nie rozrosną się za bardzo. 

 POLECAMY: Dieta chałwowa - najsłodszy sposób na odchudzanie?

SKŁADNIKI:

4 czerwone jabłka
1 płat ciasta francuskiego 
2,5 szklanki wody
sok wyciśnięty z 1 cytryny
2 łyżki miodu
cukier puder

POLECAMY: Przepis na deser banoffi

PRZYGOTOWANIE:

1. Umyj jabłka. Przekrój je na pół, usuń z nich gniazda nasienne i pokrój w cieniutkie plastry (powinny mieć ok. 2 mm). 

2. W garnku zagotuj wodę z cukrem i sokiem z cytryny. Wrzuć do niej jabłka i przetrzymaj je w tej wodzie aż staną się elastyczne (ok. 3-5 minut). Ostrożnie wyjmij je z syropu - uważaj, mogą być gorące!

3. Nie rozwijaj ciasta francuskiego, jeśli masz je zwinięte w rulon - przekrój go na 8 równych części. Jeśli Twoje ciasto francuskie jest już rozwinięte, to wykrój z niego paski o długości ok. 30 cm i szerokości ok. 3 cm. 

4. Na rozwinięte przekrojone paski układaj plastry jabłek w ten sposób, by te wystawały ponad brzeg ciasta z jednej krawędzi. Plastry powinny nachodzić na siebie i być umiejscowione tylko przy krawędzi ciasta. Następnie zwiń jabłkowe paski w ruloniki (trzeba uważać, by plastry jabłek się nie wysuwały i rulon nie był zbyt ciasny) i włóż je do formy na muffinki.  

5. Włóż róże jabłkowe do piekarnika nagrzanego do 180 st. i piecz je ok. 20 min. aż będą zarumienione. 

Smacznego!

Ostudzone róże jabłkowe z ciasta francuskiego możesz posypać cukrem pudrem, cynamonem lub innymi ulubionymi dodatkami. 

POLECAMY: Jakie jedzenie przedłuży młodość Twojej cery?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 19.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (8)

Awatar
Anonim
I just found this blog and have high hopes for it to continue. Keep up the great work, its hard to find good ones. I have added to my favorites. Thank You.
vipbox
Dodano: 2019-01-10 14:23:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
Hi, I find reading this article a joy. It is extremely helpful and interesting and very much looking forward to reading more of your work..
Krypto Index CIF200
Dodano: 2018-12-18 14:30:25 Zgłoś nadużycie
Anonim
Excellent information on your blog, thank you for taking the time to share with us. Amazing insight you have on this, it's nice to find a website that details so much information about different artists.
read more
Dodano: 2018-12-14 11:49:03 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wonderful article, thanks for putting this together! This is obviously one great post. Thanks for the valuable information and insights you have so provided here.
uptown at farrer showflat
Dodano: 2018-12-03 14:32:36 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wonderful illustrated information. I thank you about that. No doubt it will be very useful for my future projects. Would like to see some other posts on the same subject!
park colonial showflat
Dodano: 2018-12-03 09:38:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
It is imperative that we read blog post very carefully. I am already done it and find that this post is really amazing.
park colonial floor plan
Dodano: 2018-12-03 09:34:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Thanks for posting this info. I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative. I can't wait to read lots of your posts.
riverfront residences price
Dodano: 2018-11-29 15:07:43 Zgłoś nadużycie
Anonim
Thank you again for all the knowledge you distribute,Good post. I was very interested in the article, it's quite inspiring I should admit. I like visiting you site since I always come across interesting articles like this one.Great Job, I greatly appreciate that.Do Keep sharing! Regards,
travel information
Dodano: 2018-11-18 14:46:06 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×