"Ryby są super" - kolejna książka kulinarna od Lidla

Lidl po raz trzeci wprowadza ofertę promocyjną, w ramach której klienci sieci będą mogli otrzymać książkę kulinarną. Tym razem jej tematem są ryby i owoce morza, a autorami – Karol Okrasa, szef kuchni, i Dorota Wellman, dziennikarka.

"Ryby są super" - kolejna książka kulinarna od Lidla

Jak pokazują dane Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, przeciętny Polak zjada zaledwie ok. 13 kilogramów ryb w ciągu roku . Chętnie sięgamy po nie w okresie świątecznym, jednak na co dzień ryby i owoce morza rzadko goszczą na polskich stołach. Zdaniem ekspertów,
to zdecydowanie za mało. Ryby i owoce morza mogą wydawać się mało dostępnym
i trudnym w obróbce oraz przygotowaniu produktem. Nic bardziej mylnego – ryby bowiem są nie tylko smaczne i zdrowe, lecz także można je szybko i z łatwością przyrządzić. Wystarczy tylko wiedzieć, jak je wybierać i w jaki sposób z nimi postępować oraz z czym je łączyć. Taką wiedzę przekazujemy klientom Lidla wspólnie z Dorotą Wellman w naszej nowej książce
- mówi Karol Okrasa, szef kuchni
i współautor książki "Ryby są super". Zdaniem kucharza, walka z mitami na temat ryb jest ważna, ponieważ są one bogatym źródłem kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3, minerałów i witamin, które pozytywnie wpływają na zdrowie.

Lidl, dzięki stałej współpracy z ekspertami kulinarnymi i obserwacji rynku, zna obawy konsumentów związane ze spożyciem ryb. Dlatego chcąc promować ryby na polskich stołach sieć zebrała porady
i wskazówki oraz przepisy Karola Okrasy i Doroty Wellman w najnowszej książce "Ryby są super". Nie bójmy się ryb, które w polskiej kuchni były dostępne od zawsze i często zajmowały honorowe miejsce na stole. Warto przywrócić im czołowe miejsce na polskich talerzach. Wierzę, że nasza publikacja w tym pomoże, ponieważ zawiera nie tylko przepisy na smaczne dania. To także profesjonalny przewodnik po świecie ryb, który pokazuje różne gatunki, sposoby ich przyrządzania i podawania - zachęca Dorota Wellman, dziennikarka i współautorka książki "Ryby są super".

Jak zdobyć książkę "Ryby są super"?


Książka, w której na prawie trzystu stronach zgromadzono osiemdziesiąt wcześniej niepublikowanych na stronie kuchnialidla.pl przepisów na ryby i owoce morza, jest dostępna w świątecznej promocji w sklepach Lidl w całej Polsce jod 23 listopada. Aby zdobyć jeden z dwóch milionów egzemplarzy, wystarczy zebrać sześć naklejek. Każda jest przyznawana klientowi za zakupy o wartości minimum 50 zł. Po zebraniu naklejek należy dopłacić w kasie sklepu 1 grosz i odebrać swoją książkę "Ryby są super" .

Dlaczego warto sięgnąć po książkę "Ryby są super"?

To prawdziwe kompendium wiedzy na temat ryb i owoców morza. Znajdują się w nim informacje o tym, jakie gatunki mamy do wyboru, na co zwracać uwagę przy ich wyborze, a to wszystko zostało okraszone pięknymi fotografiami.
Co do samych przepisów, to każdy znajdzie coś dla siebie. Ważne jest też to, że każdy z nich jest bardzo dokładnie i w przystępny sposób opisany, dlatego też nawet osoba na co dzień mało gotująca, nie będzie miała problemów z ich przygotowaniem.


Oto dania, które możecie wyczarować z tej książki:


Dzisiaj gotowaliśmy z Dorotą Wellman i Karolem Okrasą potrawy z książki 'Ryby są super', która już niebawem trafi do sklepów Lidl. Było pysznie 😍 #dorotawellman #karolokrasa #kuchnialidla #lidl #food #instafood #fish #eat #cooking

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika @milionkobietpl


Zobaczcie także:Źródło/ Foto: Mat. prasowe Lidl

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 25.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×