Zdrowo i smacznie na wynos

Gotowe zestawy zdrowych posiłków od LightBox przeznaczone są dla osób zapracowanych lub którzy nie lubią samodzielnie przygotowywać posiłków, a cenią swoje zdrowie i wygodę. Zaliczasz się do nich? Zobacz, co oferuje firma.

Zdrowo i smacznie na wynos

Zdrowo i smacznie na wynos


Light Box oferuje diety Optimum (tradycyjną o cechach diety śródziemnomorskiej), No Fish (tradycyjną z wyłączeniem ryb i owoców morza) i Vege (laktoowowegetariańską) o kaloryczności -  1000, 1200, 1500, 2000 oraz 2500 kcal w zestawach: LightBox All Day – pięć całodziennych posiłków oraz LightBox Office – cztery posiłki i menu kolacyjne dla osób, które wolą wieczorny posiłek przygotować samodzielnie i spożyć go spokojnie z rodziną.

Misją jest wspieranie zdrowego, nowoczesnego stylu życia poprzez dostarczanie smacznych, urozmaiconych, świeżych posiłków pod wskazany adres. Zestawy LightBox dowożone są przez kurierów do ponad 30 miast w Polsce i dostarczane w hermetycznie zamkniętych pojemnikach, do domu lub do miejsca pracy.

Filozofia firmy LB zawarta jest w trzech wyrazach ''sylwetka'', ''zdrowie'' i ''wygoda'', a działalność opiera się na 4 fundamentalnych  założeniach:

1. Dieta zdrowa to dieta tradycyjna, właściwie zbilansowana.
2. Oferowany produkt musi być najwyższej jakości, tzn.:
• mieć odpowiednią wartość odżywczą, zgodną z aktualnymi rekomendacjami wiodących jednostek naukowych w dziedzinie żywienia na świecie,
• być bezpieczny pod względem mikrobiologicznym, chemicznym i fizycznym,
• wyróżniać się  właściwymi cechami organoleptycznymi w tym urozmaiconym smakiem.
3. Jeżeli diety odchudzające to na pewno nie głodowe. Diety redukujące: 1000, 1200 i 1500 kcal nie są dietami ''głodowymi'' i pozwalają na skuteczne odchudzanie w tempie 0,5-1 kg /tydzień (klienci podkreślają, iż w przeciwieństwie do produktów innych firm nie odczuwają głodu, nawet jeżeli stosują dietę na poziomie 1000 kcal).
4. Klient wymaga profesjonalnej obsługi.

Zdrowo i smacznie na wynos

Zdrowo i smacznie na wynos


Co odróżnia zestawy Lightbox od podobnych produktów występujących na rynku?

1. Wartość odżywcza
LighBox zwraca szczególną uwagę na to, aby ich diety nie były niedoborowe. Każdy całodzienny zestaw dokładnie bilansują, posługując się najnowszym programem komputerowym, opracowanym w Instytucie Żywności i Żywienia, uwzględniającym aż ok. 80 składników odżywczych, w tym kwasy tłuszczowe. Oprócz pokrycia zapotrzebowania  na składniki zgodnie z normami, zapewniają  prawidłowy rozkład energetyczny posiłków w ciągu dnia, odpowiedni udział energii z białek, tłuszczów i węglowodanów, zalecane proporcje pomiędzy białkami zwierzęcym i roślinnym.

2. Prozdrowotność oferowanej diety
Opracowując zestawy poszukują oryginalnych, ciekawych receptur potraw, które mogłyby być stosowane nie tylko w odchudzaniu, ale również w profilaktyce chorób  dietozależnych, a przede wszystkim chorób naczyniowo - sercowych, w tym miażdżycy i nadciśnienia, dyslipidemii, cukrzycy typu 2, osteoporozy, zespołu bezdechu nocnego, kamicy pęcherzyka żółciowego, choroby refleksowej przełyku i chorób nowotworowych.
Jednym z głównych założeń było czynne włączenie się do Narodowego Programu Przeciwdziałania Chorobom Cywilizacyjnym opracowanego przez Ministerstwo Zdrowia.    

Posiłki LightBox spełniają normy i zalecenia:
• Instytutu Żywności i Żywienia,
• wdrażanego w 25 krajach Unii Europejskiej programu ''Promocja Zdrowego Serca –  Europejski Konsensus''
oraz uwzględniają wymagania diety śródziemnomorskiej, a także diety DASH (ang. Dietary Approaches to Stop Hypertension), czyli diet o udokumentowanym działaniu prozdrowotnym, które  posiadają rekomendacje najważniejszych ośrodków naukowych i medycznych na całym świecie, w tym Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ang. European Society of Cardiology – ESC) oraz Europejskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego (ang. European Society of Hypertension – ESH).


Zdrowo i smacznie na wynos

Zdrowo i smacznie na wynos


3. Jakość – bezpieczeństwo produktu
Bezpieczeństwo fizyczne, chemiczne i mikrobiologiczne posiłków zapewnione jest dzięki spełnieniu odpowiednich wymagań sanitarno - higienicznym produkcji potraw, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa żywnościowego krajowego oraz UE, a także  wykorzystywaniu wysokiej jakości surowców i produktów spożywczych, pozyskiwanych od sprawdzonych producentów żywności, także z upraw i hodowli ekologicznych.
Diety przygotowują w samodzielnym zakładzie z wdrożonym systemem jakości HACCP.  Zestawy LightBox: trwałość mikrobiologiczna potraw, uzyskana dzięki zastosowaniu technologii szybkiego  schładzania potraw, potwierdzona została wynikami badań przechowalniczych wykonanych przez akredytowane laboratorium badawcze.

4. Warunki produkcji i transportu posiłków
Produkcja posiłków odbywa się w wydzielonym zakładzie, w którym:
• korzystają z  nowoczesnych technologii oraz urządzeń, pozwalających na naturalne utrwalanie potraw bez użycia konserwantów i gazów obojętnych,
• wdrożone są zasady systemu jakości HACCP (ang. Hazard Analysis Critical Control Points),
• nadzór nad produkcją prowadzony jest przez doświadczonego technologa żywności.
Posiłki dostarczają do wszystkich miast własnym transportem – samochodami wyposażonymi w agregaty chłodnicze, dzięki czemu ich przewóz odbywa się we właściwej, niskiej temperaturze.

5. Zróżnicowanie i transparentność oferty
Proponowane menu nie powtarza się ani razu w ciągu 30 dni, a do każdego zestawu dołączane są herbatki ziołowe i ziołowo-owocowe.
Jako jedyni podają na stronie internetowej menu na bieżący i następny tydzień. Na każdej tacce z posiłkiem umieszczają informację o jego składzie przybliżonej wartości energetycznej oraz ewentualnej konieczności podgrzania posiłku przed spożyciem.


Zdrowo i smacznie na wynos

Zdrowo i smacznie na wynos


6. Relacje z klientem
Na życzenie klienta dobierają najbardziej odpowiednią dietę i prowadzą monitoring efektów jej stosowania, włączając w to analizę zmian wybranych parametrów w surowicy krwi, takich jak cholesterol, cukier i frakcje lipidowe. W chwilach zwątpień podtrzymują psychicznie i doradzają, jak najłatwiej osiągnąć docelową wagę ciała.

Zarówno na stronie internetowej, jak i drogą mailową, przekazują klientom rady tzw. niezbędniki, przydatne w różnych sytuacjach, związanych z okolicznościami czasowymi, np. urlopem, wyjazdami na majówki czy świętami. W ramach propagowania zdrowego stylu życia organizują i bierą udział w różnych akcjach, w tym medialnych, a także opracowują autorskie programy mające na celu praktyczne przedstawienie możliwości zmiany nieprawidłowych przyzwyczajeń żywieniowych. 


Zdrowo i smacznie na wynos

Zdrowo i smacznie na wynosŹródło/Foto: Mat. prasoweDodał(a): Magdalena Tokarczyk , Piątek 16.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • LightBox

    LightBox

    Chcesz zrzucić kilka kilogramów lub po prostu zdrowo się odżywiać? Możesz to zrobić samodzielnie, przygotowując posiłki zgodnie z podstawowymi zasadami żywienia albo skorzystać z LightBox. czytaj więcej