Biżuteria Sutasz

Biżuteria sutasz to biżuteria wyjątkowa, oryginalna i bardzo ciekawa. Wykonywana ze sznurków jedwabnych. Technika sutasz to rodzaj haftu ręcznego, do którego wykorzystujemy jedwabne sznurki.

kolczyki głjj.JPGSutasz pochodzi z języka francuskiego soutache, oznacza szamerunek czyli rodzaj sznurkowych ozdób naszywanych na mundury wojskowe. Soutache wywodzi się z kolei od węgierskiego słowa sujtas, oznaczającego plecionkę. Dzisiaj w Polsce sutasz przeżywa renesans wśród twórców zajmujących się rękodziełem i projektowaniem ręcznie robionej biżuterii. To rewelacyjny pomysł na hobby, możemy stworzyć własne kolczyki, bransoletkę wedle własnych upodobań.


ET Edyta Tobiasz to marka biżuterii wykonywanej w pojedynczych egzemplarzach metodą haftu sutaszowego .
Biżuteria wykonana jest bardzo dokładnie i estetycznie, z największa dbałością o każdy szczegół. W ozdobach umieszczane są kryształki Swarovskiego, kamienie naturalne, koral, cyrkonie, masa perłowa, szklane koraliki oraz perły. Biżuteria jest obustronnie zabezpieczona specjanych impregnatem do tkanin na bazie wody,  tak aby była odporna na zabrudzenia i wodę. Pracownia realizuje zamówienia indywidualne.

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Granat i złoto

Choker - biżuteria przy szyi

20 torebek poniżej 100 zł


Dodał(a): Agnieszka Yilmaz , Środa 30.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
zosiastrus
Jeśli interesuje Państwa oryginalna biżuteria polecam sklep Galeria Pomysłu http://galeriapomyslu.pl/
Dodano: 2014-03-12 16:31:39 Zgłoś nadużycie
Iwa
Widziałam dużo biżuterii tego typu w sklepie internetowym Galerii Artystycznej KuferArt, więc polecam wszystkim zainteresowanym, warto zajrzeć:D
Dodano: 2012-08-16 21:11:56 Zgłoś nadużycie
olinkaa24
fajne kolczyki
Dodano: 2012-05-30 20:00:15 Zgłoś nadużycie