Czym jest showroom?

Sesje z magazynów modowych to to, co tygryski lubią najbardziej! Uwielbiamy zazdrościć modelkom figury, pięknego makijażu i... spektakularnych strojów. Za doborem ubrań do sesji zdjęciowych stoi wszechmocny stylista.Narzędzia pracy, czyli kreacje, stylistom dostarczają pośrednicy pomiędzy światem modowej sztuki a biznesu, czyli showroomy. Wgłębiamy się w temat showroomów, który dla modowych laików pozostaje wielką niewiadomą. Zapraszamy!

Showroom

Showroom

Polskie showroomy mają dość krótką historię. Dopiero mniej niż dekadę temu ten podstawowy partner wszystkich stylistów i dziennikarzy mody wszedł na ojczyźniany rynek. Czym zajmuje się showroom? To dość skomplikowana sprawa. Showroom, jako instytucja, współpracuje z markami, które dostarczają najnowsze kolekcje oraz zdjęcia poszczególnych produktów (tak zwane "packshoty") do użytku modowych profesjonalistów. Styliści podczas wizyty w showroomie mają okazję zapoznać się z ofertą zarówno sieciówek, jak i marek ekskluzywnych i dokonać podstawowego wyboru: co może przydać się podczas sesji zdjęciowej lub nagrania telewizyjnego. Dziennikarze modowi przeglądają strony showroomów, by wyszukać potrzebne do publikacji zdjęcia. Ciekawostką jest, że za granicą podobna instytucja nazywa się "pressroom"!

Showroom

Showroom

Właścicielki warszawskich showroomów często żalą się, że odbiorcy nie do końca rozumieją koncepcję ich biznesu. Bywa, że przechodnie z ulicy pytają, czy ubrania dostępne w showroomie można za opłatą wypożyczyć na wielkie wyjście... Ubrania z showroomów służą wyłącznie promocji marki i wypożyczyć mogą je tylko styliści... A szkoda. Każdy, kto zawitał kiedyś do takiego miejsca wie, że to raj dla każdej fashionistki!

Showroom

Showroom

Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj również:

American Eagle Oufitters

Wszystkie dzieci Heidi Klum

Zdrowe stopy- dobierz odpowiednie obuwie 


Dodał(a): Natalia Woroniec , Czwartek 09.08.2012 (aktualizacja: 2012-10-11)
Ocena:

Zobacz również

×