Dlaczego nikt nie chciał kupić tych bardzo tanich koszulek? Zobaczcie

W centrum Berlina w automacie można było nabyć tanie, dobre i ładne podkoszulki. Dlaczego nikt po namyśle nie chciał ich kupić? Zobaczcie.

tani t-shirt.jpg

Dlaczego nikt nie chciał kupić tych bardzo tanich koszulek? Zobaczcie

Kiedy coś wygląda dobrze i nie jest zbyt drogie z pewnością nas skusi. Nie zastanawiamy się zbytnio nad tym, co tak naprawdę za tym stoi.

Łapanie cenowych okazji to coś, co prawie każda kobieta ma we krwi, zwłaszcza, gdy chodzi o ubrania. Tanie i ładne i modne koszulki sprzedawane  w centrum miasta to z pewnością jest okazja, którą większość chciałaby wykorzystać.

Zobacz też: CO POWIECIE NA BUZIAKA Z ZASKOCZENIA? ZOBACZCIE NIETYPOWY EKSPERYMENT 

Taki eksperyment przeprowadzono w Berlinie. W centrum postawiono automat, w którym można było kupić koszulkę za jedyne 2 euro, co z pewnością nie jest dużą ceną. Zaciekawieni ludzie podchodzili do automatu, by nabyć tani i naprawdę dobrze wyglądający dobry t-shirt. Dlaczego jednak większość z nich w połowie rezygnowała z zakupu?

 

Otóż, gdy ktoś zdecydował się kupić koszulkę, zanim doszło do płatności, na ekranie automatu wyświetlał się filmik, na którym pokazano jak powstają takie ubrania. Krótki reportaż z fabryk przepełnionych ludźmi, którzy pracują w tragicznych warunkach, są wykorzystywani, przepracowani i odarci z godności poruszał znaczącą większość potencjalnych kupców.

Zobacz też: MODELKI MUSIAŁY ZAREKLAMOWAĆ BARDZO BRZYDKO PACHNĄCE PERFUMY - ZOBACZCIE ICH REAKCJĘ 

Po obejrzeniu filmu każdy miał wybór - mógł  kontynuować zakup lub złożyć datek na fundację, która pomaga ludziom wykorzystywanym właśnie w ten sposób. Oczywiście większość z kupujących rezygnowała z koszulki i wolała przeznaczyć te pieniądze na pomoc innym. 

Zobaczcie nagrane wyniki eksperymentu. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 06.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-06)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (13)

Awatar
Anonim
straszniejsze to jest to, że jedna z drugą kupuje jakis tshirt za 500zł tylko dlatego, że to jest "marka" a potem się chwali szmatą na instagramie i kolejne niunie jej pokroju wyją z zachwytu "skąd bluzeczka?/"
Dodano: 2015-05-08 13:36:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
wolę kupić tę koszulkę szytą w Chinach za 4 zł na ulicy niż za 79 zł w sieciówce. To, że jest droższa, nie oznacza, że była szyta w lepszych warunkach i z lepszych materiałów
Dodano: 2015-05-08 12:15:00 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dokladnie ktos tu dobrze pisze....nie zastanawialo was ze nie od dzis wspiera sie najbiedniejszych a oni i tak zyja w nedzy?ktos te pieniazki bokiem podprowadza a gdyby nie koszulka za 2e te kobietki nie mialy by co dzieciom do gara wsadzic,jestem za tym zeby slac im kondomy bo rozsiewaja tyle syfilisu a imigranci z tych ziem juz przywedrowali do nas....swoja droga zla edukacja albo jej brak czlowiek jest stworzony do tego by poprawiac swoj byt a im jest tak chyba dobrze-zreszta mi bylo zle wiec wyjechalam
Dodano: 2015-05-08 12:11:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
A ja bym kupił. Świat nie jest i nie będzie idealny. 99% pracowników wszędzie jest tak wykorzystywanych. Taki bojkot musiałby objąć wszystko. Przeprowadźcie się do szałasu, polepszacze świata.
Dodano: 2015-05-08 11:59:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
do dupy ta akcja,tych koszulek nie kupia ale pobiegna do sieciowek i na jeden h wychodzi,ludzie beda kupowali takie ciuchy bo jak maja dac 50 zl za bluzke ktora i tak jest za droga moim zdaniem to dadza tyle,a nie 200 za podkoszulek bo uszyty w polandii ktora nawiasem mowiac tez ma tania sile robocza i glodowe pensje
Dodano: 2015-05-08 11:33:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
fajna akcja
Dodano: 2015-05-08 11:17:38 Zgłoś nadużycie
Anonim
No tak, doprawdy, społeczeństwo chce dobrze, ale jest pozbawione rozumu. Ktoś mu powie, że czarne jest białe, to tłuszcza przyjmie to do wiadomości. Zastanówmy się, o co chodzi? Jeśli zrezygnujemy z zakupu takich koszulek, są dwa plusy: nie zarobi organizator tej produkcji (albo zarobi mniej, bo dalej będzie sprzedawał te wyroby, które będą później sprzedawane w popularnych sieciówkach za dużo wyższą cenę), jest też większe prawdopodobieństwo, że kupując droższe rzeczy, więcej pieniędzy zostanie w budżecie rodzimego państwa. A jak się ma sprawa z wyzyskiwanymi robotnikami? Albo będzie dalej to samo, bo i tak szyją dla sieciówek, albo stracą pracę i dostaną jednorazowy zasiłek z datków (nie łudźcie się, że cała uzbierana kwota trafi do tych ludzi; większość pieniędzy zostanie pochłonięta przez pensje administrujących, podatki i rozkradaczy po drodze). I co? Naprawdę sprawa jest załatwiona? Kwestie taniej siły roboczej muszą być wyregulowane od góry. Jeśli są stworzone warunki, żeby gospodarka dobrze się rozwijała, jest konkurencyjność, są miejsca pracy i t.d., wtedy pracodawcy muszą przyciągać pracowników i płacić im więcej. To logiczne. Im mniej miejsc pracy, tym bardziej wykorzystywani są pracownicy. Ale propaganda działa, wyzyskiwacze (ci najgorsi, z samej góry łańcucha pokarmowego) się cieszą, że nabijają konsumentów w butelkę i zarabiają na nich ciężkie pieniądze, a konsumenci się cieszą, że "pomogli" wyzyskiwanym i że dadzą się wydoić tym najbogatszym.
Dodano: 2015-05-08 11:03:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
U nas jest podobnie. Możesz mieć straty, ale musisz zapłacić obowiązkowy ZUS. Nikogo to nie obchodzi skąd masz mieć. W krajach gdzie pracuję te szwaczki można się utrzymać miesięcznie za kilka dolarów bo jest tanio. Co one by robiły, gdyby nie te Primarki? Choć pracować powinny 8 godzin dziennie i ani chwili dłużej. Pracując w luksusowej perfumerii w Polsce jest tak, że masz np. STAĆ bez możliwości siadania przed 12 godzin. W eleganckich butach. Nikt się nie zastanowi ile się zarabia, a szału nie ma. Pilnujcie porządku u siebie, a biedne kraje wspierajcie prezerwatywami
Dodano: 2015-05-08 10:07:28 Zgłoś nadużycie
Anonim
Berlin! ♥ i to koło Primarka na placu Alexandra.
Dodano: 2015-05-08 07:44:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
Gdyby nie przemysł, tamci ludzie nie mieliby nawet tych 18 centów za godzinę.
Dodano: 2015-05-08 06:51:32 Zgłoś nadużycie
1  2  »

Zobacz również

×