Jak zrobić bransoletki z gumek, czyli sposób na twórcze wykorzystanie czasu

Bransoletki z gumek podbiły serca dzieci na całym świecie. Jeżeli jesteś mamą, istnieje duża szansa, że Twoje dziecko również będzie chciało mieć taką bransoletkę. Zobacz, jak własnoręcznie stworzysz przepiękną kolorową biżuterię, która zachwyci Twoje dziecko.

iStock_66335517_SMALL (1).jpg

Cena sukienki stworzonej z gumek osiągnęła na aukcji 170 tysięcy funtów. Wielkimi fanami tych popularnych bransoletek, stali się księżna Kate oraz David Beckham. Jeżeli Twoje dziecko zapragnie stać się posiadaczem bransoletek z gumek, przede wszystkim powinnaś upewnić się, że gumki, które wybierasz, nie są podróbkami. Zawierają toksyny, które po wejściu w interakcję z potem, mają działanie rakotwórcze. Niestety podrobiona wersja rainbow loom, zalała rynek na całym świecie.

Szkodliwe gumki zawierają również zwiększoną ilość ftalanów, które mogą powodować problemy skórne, alergie, przedwczesne dojrzewanie, a w konsekwencji bezpłodność. W niektórych produktach wykryto aż 50 procent zawartości ftalanów, podczas gdy ich dopuszczalna ilość wynosi 0,1 procent. Pamiętaj więc, że wybierając gumki odpowiednie dla Twojego dziecka, powinnaś sprawdzić, czy posiadają oznaczenie CE, czyli deklarację producentów, o spełnionych wymaganiach. Dlatego, że oznaczenie to jest bardzo często podrabiane, warto skrupulatnie sprawdzać, co trafia do rąk Twoich pociech.

POTRÓJNA BRANSOLETKA Z GUMEK DO WŁOSÓW

Dzięki bransoletkom z gumek Twoje dziecko z pewnością odejdzie od komputera i będzie mogło wykorzystać w zabawie swoją kreatywność i wyobraźnię. Paczka bransoletek z gumek w zestawie ze specjalnym szydełkiem kosztuje około 15 zł. Włącz się w zabawę tworzenia biżuterii ze swoim dzieckiem. Możesz przygotować dla siebie dorosłą wersję bransoletek, wykorzystując gumki do włosów. Do wykonania potrójnej bransoletki z gumek do włosów, poza gumkami, potrzebne będą również złote i srebrne łańcuszki. Możesz wybrać dowolną grubość i kolor, a także połączyć je z popularnymi charmsami.

BRANSOLETKI Z GUMEK Z KORALIKAMI

Zaproponuj swojemu dziecku wspólną kreatywną zabawę, a zobaczysz, jak szybko jego zdolności manualne się rozwiną. Wystarczy trochę pozytywnej energii i kreatywności, a wkrótce stworzycie piękne ozdoby, które swoimi kolorami urozmaicą nawet najbardziej szary out fit. Takie bransoletki można wyplatać w przeróżne sposoby i ozdabiać dodatkowymi elementami. Kiedy pokonacie już pierwsze i zarazem najtrudniejsze etapy nauki wyplatania bransoletek z gumek i koralikami, zabawcie się w tworzenie breloczków z gumek i portfelików. Zobaczysz, że ta zabawa wciągnie nie tylko Twoje dziecko, ale i Ciebie. Ta zabawa odstresuje Cię i zrelaksuje. Wszystkie problemy staną się dziecinnie proste do rozwiązania. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Czwartek 18.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×