Domyos 360 - idealne buty do fintessu od Decathlon

Sprawdźcie, dlaczego warto po nie sięgnąć.

Domyos 360 - idealne buty do fintessu od Decathlon

Wraz z nadejściem wiosny, coraz chętniej zaczynamy uprawiać sport, co jest naturalnym stanem rzeczy - pragniemy zrzucić zbędne kilogramy przed latem.

Jedni stawiają na zajęcia na siłowni, inni na fitness. Niezależnie od formy aktywności, warto się do niej odpowiednio przygotować. Niezbędne są głównie wygodne buty.

Niestety wiele osób zapomina o tym, że wybierając złe obuwie, można łatwo stać się wyjątkiem, który potwierdzi regułę, że sport to zdrowie, i na długie miesiące zafundować sobie wizyty u lekarza ortopedy. W przypadku zajęć fitness, w przeciwieństwie do innych dyscyplin sportowych, nacisk koncentruje się bowiem głównie na przedniej części buta, dlatego należy kupić odpowiednio wyprofilowany model, ułatwiający wybicie z tej części stopy. Do wykonywania licznych, różnorodnych ćwiczeń, takich jak obroty czy szybkie zmiany kierunków, potrzebne jest więc obuwie, które zapewni stabilizację stopy, nie ograniczając przy tym swobody ruchu i jednocześnie gwarantując pełen komfort. Zastanawiasz się zatem, które buty wybrać? Jeśli tak, podpowiadamy - Domyos 360!

Spotykając sportowców z czterech stron świata, zauważyliśmy, że większość kobiet nie nosiła butów do uprawiania fitnessu. Proste tenisówki były często zbyt sztywne, by zapewnić im pełną swobodę ruchów podczas zajęć. Tak oto stworzenie buta przeznaczonego specjalnie do fitnessu stało się naszym oczywistym celem. Dla każdej wielbicielki fitnessu, od poczatkującej do zaawansowanej, zaprojektowaliśmy wyjątkowy System 360! – podkreśla szef produktu Damien Legroux.

Domyos 360 - idealne buty do fintessu od Decathlon

Buty do fitnessu Domyos 360 dostępne w sklepach Decathlon są wynikiem inspiracji lekkością, zwinnością i szybkością obserwowaną w naturze, zwłaszcza u owadów. Konstrukcja oparta jest na organicznych liniach i kształtach idealnie okalających stopę. Wzmocnienia z materiału syntetycznego gwarantują elastyczność i trzymają stopę podczas ćwiczeń. Inspiracja naturą odzwierciedla się także w wybranych materiałach i wykończeniu butów. Oddychająca siateczka znacząco zmniejsza wagę buta, punkty obrotu w przedniej części podeszwy zwiększają wybicie i rotację, a nacięcia na podeszwie wspierają naturalny ruch stopy.

Prawidłową postawę ciała zapewnia mały drop (różnica między wysokością przy palcach i przy pięcie) oraz podeszwa bliska kształtowi bosej stopy. Całości dopełniają antypoślizgowe wstawki z kauczuku i niebrudząca podeszwa.

Kolekcja 360 jest idealna dla tych, którzy cenią sobie swobodę, lekkość i komfort. Każda kobieta, która pragnie wyrazić siebie poprzez strój, może wybrać spośród trzech propozycji.

Model 360 COMFORT to propozycja dla kobiet, które chcą zacząć przygodę z fitnessem. Doskonała amortyzacja gwarantuje poczucie pewności i komfortu. Z kolei model 360 BREATHE został stworzony dla wszystkich miłośniczek fitnessu, które uczestniczą w bardzo intensywnych zajęciach. Konstrukcja z ultralekkiej siateczki zapewnia stopom maksymalną oddychalność. Model 360 STREET powstał natomiast z myślą o treningach, podczas których wykorzystywane są układy choreograficzne. Podwyższona cholewka i boczne wzmocnienia zapewniają dobre trzymanie stopy i kostki.

Polecamy: Odpowiedz na pytanie i wygraj buty do fitnessu Domyos 360!
Źródło/ Foto:  mat. prasowe Decathlon

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 11.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar