Grzegorz Ciechowski w reklamie marki Bytom?

Znów głośno i kontrowersyjnie wokół marki Bytom, a wszystko za sprawą najnowszej kampanii i wykorzystania w niej wizerunku Grzegorza Ciechowskiego.

Grzegorz Ciechowski w reklamie marki Bytom?

Grzegorz Ciechowski w reklamie marki Bytom?

Ostatni raz kiedy zawrzało w mediach w kontekście marki Bytom było to za sprawą Aidena Shawa, 47-letnego modela, który wcześniej grał w gejowskich filmach porno. Jeden z internautów oburzył się, twierdząc, że hasło promujące ówczesną kolekcję "W hołdzie prawdziwym mężczyznom" jest nie na miejscu. Więcej na ten temat znajdziecie - TUTAJ

Marka znana z elegancji i dobrego smaku w męskim świecie mody, postanowiła utożsamić tym razem swój wizerunek z kultową postacią polskiej sceny muzycznej. Wizerunek i styl lidera legendarnej grupy Republika Grzegorza Ciechowskiego, który stał się inspiracją do powstania specjalnej kolekcji. 

Wczoraj pojawiła się w mediach informacja, że wdowa po zmarłym artyście zgodziła się na wykorzystanie wizerunku znanego muzyka do kampanii reklamowej. Od razu pojawiły się głosy sprzeciwu. Córka artysty Weronika Ciechowska oraz gitarzysta zespołu Republiki Zbigniew Krzywański wystosowali do marki pismo, w którym sprzeciwiają się tym poczynaniom, twierdząc iż Ciechowski nigdy nie zgodziłby się na bycie twarzą sieciówki.

- Wizerunek Grzegorza w reklamie garniturów… Gdybym chciał być grzeczny powiedziałbym – niestosowne. Ale nie chcę być grzeczny więc nazywam to wprost – JEST TO SKANDAL !!!!!!!! Chciałbym być dobrze zrozumiany. Po prostu nie podoba mi się to, co się wydarzyło. Będę się strasznie kiepsko czuł widząc zdjęcie Grzegorza w centrach handlowych w innym kontekście niż jego działalność artystyczna. Człowiek idący artystycznie zawsze, w pewnym sensie, pod prąd, dziś staje się wprost częścią komercji. Zadałem sobie pytanie: co odpowiem kiedyś dziennikarzowi na pytanie o piosenkę „Mamona”. Czy spadkobiercy zdają sobie sprawę z tego, że w pewnym sensie, bezczeszczą pamięć po Grzegorzu. Bo jak się ma przekaz wynikający z tekstu piosenki "Mamona" do reklamy garniturów z Bytomia? Nikt nie miał moralnego prawa sprzedawać Grzegorza. Bo to nie jest sprzedanie jego wizerunku, to sprzedanie wszystkiego co było nim i z nim było związane. Takie jest moje zdanie, czy to się komuś podoba czy nie."Pecunia non olet" - napisał na swoim Facebooku Zbigniew Krzywański.

Weronika Ciechowska zdecydowanie nie zgadza się na wykorzystanie wizerunku ojca w kontekście reklamowym:

- Mimo tego, że jestem córką, zostałam pominięta w podjęciu decyzji o użyciu wizerunku oraz nazwiska mojego Ojca w tej reklamie. Mówi się o deptaniu pamięci o Ciechowskim, kupczeniu jego wizerunkiem [...] Użycie jego wizerunku, nazwiska i renomy do reklamy to naruszenie mojego prawa do pamięci o Nim jako o artyście a nie celebrycie którym nigdy nie chciał być - wyznaje.

Anna Skrobiszewska - wdowa, która wyraziła zgodę na wykorzystanie wizerunku artysty w kampanii Bytom poproszona o wyjaśnienie owej sprawy, wypowiedziała się w sposób następujący:

- Nie naruszamy niczyich dóbr osobistych i Grzegorz Ciechowski nie trafił do reklamy. Cała burza dotyczy limitowanej kolekcji ubrań inspirowanych stylem Grzegorza. Wszystko za sprawą THE CULTURE ICONS, projektu mającego na celu przypomnienie stylu ubierania się wybitnych osobowości ze świata sztuki i kultury, które miały wpływ na polską modę. Jestem jedyną spadkobierczynią praw po moim mężu i wyraziłam zgodę na powstanie takiej kolekcji, firma Bytom nie musiała kontaktować się z nikim innym w tej sprawie. Jeśli Weronika widzi w obecności swojego ojca obok Zbigniewa Cybulskiego czy Marka Hłasko coś niestosownego, powinna porozmawiać ze mną, to są sprawy rodziny, a nie woda na młyn mediów.

A co Wy myślicie o tej sprawie?


Rebubliki Zbigniew Krzywański.
Rebubliki Zbigniew Krzywański.
Rebubliki Zbigniew Krzywański

Grzegorz Ciechowski w reklamie marki Bytom?

Grzegorz Ciechowski w reklamie marki Bytom?

Grzegorz Ciechowski w reklamie marki Bytom?
 Grzegorz Ciechowski w reklamie marki Bytom?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasoweDodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 18.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×