Harper's Bazaar w Polsce!

Fashionistki i fashioniści, idzie nowe! Gdy jakiś czas temu temu gruchnęła wiadomość, że wydawnictwo Marquard Media planuje poszerzyć swoją ofertę o nową pozycję, polski światek mody wstrzymał oddech. Harper’s Bazaar, bo o tym magazynie mowa, zrewolucjonizuje nasz rynek czasopism modowych… Kto, co, jak i z czym to się je - dowiecie się od nas!

Harper's Bazaar

Harper's Bazaar

Gdy amerykańskiej biblii mody Vogue’a nie było jeszcze nawet w planach, to Harper’s Bazaar nadawał ton na salonach. Na początku wydawany w formie ilustrowanego tygodnika, już od 1867 roku podpowiadał modnisiom Stanów Zjednoczonych jak zadać szyku a’la Paryżanka i informował o kulisach europejskiego życia towarzyskiego. Moda, uroda i plotki o wielkich tego świata, czyli to, co kobiety lubią najbardziej…

Harper's Bazaar

Okładki Harper's Bazaar z zeszłego wieku... Prawda, że klimatyczne?

W 1933 Harper’s Bazaar dokonał przewrotu w fotografii mody publikując zdjęcie modelki biegnącej po plaży autorstwa młodego Węgra Martina Munkacsi.To był hit! Wcześniej czasopisma prezentowały ubrania tylko w formie starannie zaaranżowanych sesji studyjnych na modelkach przypominających manekiny. Radosne i pełne życia ujęcia Munkasciego zostały świetnie przyjęte przez branżę modową, a wpływy Harper’s Bazaar rosły…

Harper's Bazaar

Po publikacji tego zdjęcia nic nie było już takie samo... Lucile Brokaw w obiektywie Martina Munkacsi.

Dla magazynu pracowały takie znakomitości jak Andy Warhol (ilustracje), Richard Avedon, Patrick Demarchelier (fotografie) czy Carmel Snow i Diane Vreeland, legendarne redaktorki mody znane z ciętego języka i… apetytu na życie.

Harper’s Bazaar wydawany jest w 27 krajach świata, w Polsce pojawi się już wiosną 2013 roku. Zaszczytne stanowisko redaktor naczelnej zajmie Joanna Góra, pełniąca obecnie tę samą funkcję w magazynie "HOT moda & shopping". Czy polska edycja powtórzy sukces brytyjskiej, rosyjskiej czy chińskiej? To się okaże! Milionkobiet.pl będzie trzymać rękę na pulsie, już wkrótce kolejne newsy w sprawie!

Harper's Bazaar

Okładki archiwalnych numerów Harper's Bazaar. Mamy nadzieję, że okładki polskiej edycji będą co najmniej tak samo spektakularne!

ID galerii:761

Foto: mat. prasowe

Źródło: Milionkobiet.plDodał(a): Natalia Woroniec , Piątek 14.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Saturday
Wysoko ustawiona poprzeczka- chętnie zobaczę czy uda się sprostać polskiej wersji światowym standardom :)
Dodano: 2012-09-16 16:46:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×