Hit czy kit? Kocie okulary

Zostały wypromowane w latach 50 i 60, na początku kojarzone tylko z sekretarkami, bibliotekarkami i Dame Edną. Są jednym z ważniejszych must-have tego sezonu. Hit czy kit?

Hit czy kit? Kocie okulary

Hit czy kit? Kocie okularyKocie okulary
to prawdziwa zagadka dla fashionistek. Co kilka sezonów wracają na wybiegi i ulicę nie dając o sobie zapomnieć. Czarne, kolorowe, z gładkimi czy mocno zdobionymi ramkami zawsze nadają nam tego samego kociego, drapieżnego pazurka.

Do kocich okularów już na samym początku ich istnienia (kiedy były dostępne tylko oprawki optyczne) przekonały się takie gwiazdy Hollywood jak Marylin Monroe, Barbara Windsor i Dinah Manoff. Jednak to Audrey Hepburn zapoczątkowała modę na wersję przeciwsłoneczną pokazując się w nich w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego" w 1961 roku.

Okulary w których wystąpiła aktorka zostały nazwane "Manhattan" na cześć wyspy na której kręcono kultowy już film i zostały wyprodukowane przez Oliver'a Goldsmith'a. Później ich fanką stała się również Grace Kelly.

Obecnie możemy znaleźć parę u każdego wielkiego projektanta i w każdej sieciówce. Wystarczy spojrzeć na najnowszą kampanię Dolce&Gabbana (powyżej). A co Wy sądzicie? Hit cz kit tego lata?
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe
Dodał(a): Wiktoria Malicka , Piątek 17.05.2013 (aktualizacja: 2013-05-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×