Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Nosisz okulary i zastanawiasz się nad zmianą ich modelu, a może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z nimi? Sprawdź, jak wybrać ich odpowiedni kształt, aby dodawały ci uroku.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Czasy kiedy naśmiewano się z osób noszących okulary dawno minęły. Teraz niektórzy decydują się na nie nawet jeżeli nie mają żadnej wady wzroku, ponieważ uważają, że te dodają im klasy. Przy ich wyborze nie można jednak kierować się tylko trendami. Ważne jest, aby te pasowały do twarzy. Oto kilka wskazówek, jak odpowiednio dopasować okulary.

Twarz okrągła


Charakteryzuje się ona tym, że wysokość i szerokość twarzy jest taka sama. Ponadto czoło jest niskie, policzki pełne, a podbródek zaokrąglony.
Najlepiej do niej będą pasowały okulary, które wydłużą i wyszczuplą twarz, a więc kwadratowe, prostokątne, mające prosty kształt i grube zauszniki.

Twarz owalna


Jeżeli najszersze miejsce twojej twarzy, to linia kości policzkowych, masz wysokie czoło, zaokrąglony i podłużny podbródek, a linia policzków zwęża się ku dołowi, to tak naprawdę będzie ci pasował każdy kształt oprawek, jednak pamiętaj, aby okulary były przynajmniej tak szerokie, jak najszersze miejsce twarzy.

Twarz prostokątna


Jeśli jesteś posiadaczką wysokiego czoła, pionowej linii podbródka, policzków i skroni oraz dłuższego, kanciastego podbródka, to musisz tak dobrać okulary, aby je skracały, więc najlepiej sprawdzą się modele o owalnym albo kocim kształcie. Dobrym rozwiązaniem będzie też szeroki, prostokątny kształt okularów.

Twarz kwadratowa


Charakteryzuje się taką samą wysokością i szerokością twarzy, szerokim czołem i podbródkiem oraz  pionową linią podbródka, policzków i skroni, jak też ostrym kantem podbródka.
Oprawki okularów należy dobrać tak, aby wysmuklały i zaokrąglały ostre rysy twarzy, co zapewnią modele o kształcie okrągłym, owalnym, pilotek czy kocim.

Twarz trójkątna


Jeżeli posiadasz wysokie i szerokie czoło, łagodną linię szczęki oraz długi i spiczasty podbródek, to powinnaś dążyć do zmniejszenia szerokości skroni, co uzyskasz dzięki zaokrąglonym okularom, albo tym o kształcie motyla.Zobaczcie także:Źródło: Cosmo.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Natalia , Czwartek 03.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Dzięki za fajny artykuł. Jestem teraz na etapie szukania okularów. Na pewno ten wpis mi się bardzo przyda. Znalazłam stronę z fajnymi okularami: http://www.gafas.pl/, może ktoś już tam kupował? Polecacie? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Dodano: 2018-05-15 10:37:42 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w doborze odpowiednich oprawek to zgłoś się do Galerii Widzenia - tam pracują sami profesjonaliści, którzy znają się na ty, co robią. Polecam. http://galeriawidzenia.com/pl/
Dodano: 2016-11-13 18:34:29 Zgłoś nadużycie