Jak dobrać zimową kurtkę do sylwetki?

Sezon zimowy już w pełni, zatem trzeba z szafy wyjąć odpowiednie ciuchy. Jaką kurtkę kupić na zimę, by podkreślała ona atuty naszej sylwetki, a do tego dobrze nas ogrzewała?

Jak dobrać zimową kurtkę do sylwetki?

Jak dobrać zimową kurtkę do sylwetki?

Zima praktycznie już u nas zawitała, dlatego czas najwyższy, by zaopatrzyć się w ciepłą kurtkę, która ogrzeje nas w te zimne dni. Jednak jak dobrać zimową odzież tak, by podkreślała zalety naszej figury i nie sprawiała, że wyglądamy w niej grubo?

Przy wyborze zimowej kurtki powinniśmy się trzymać kilku prostych zasad. Dzięki nim nasza sylwetka nawet w grubej, ciepłej puchówce będzie wyglądać dobrze. O czym zatem trzeba pamiętać?

 

Przede wszystkim jeśli osoby niskie nie powinny wybierać zbyt długich kurtek czy płaszczy zimowych, gdyż będą one przytłaczać i jeszcze bardziej skracać sylwetkę. Oczywiście nie chodzi o to, że osoby niższe muszą od razu decydować się jedynie na krótkie kurtki. Długość do połowy uda powinna być optymalna i wystarczająca. 

Osoby, które są wysokie mogą pozwolić sobie na dłuższe  płaszcze, które będą im sięgać do kolan, a nawet odrobinę niżej. Optycznie skróci to sylwetkę, co w przypadku osób bardzo wysokich jest nawet czasem pożądane.

Zobacz też: OTO 5 PODSTAWOWYCH BŁĘDÓW W PIELĘGNACJI CERY ZIMĄ 

zimowa kurtkaaa.jpg
Odpowiednio dobrana zimowa kurtka będzie podkreślać pięknie sylwetkę

By pikowana zimowa kurtka wyglądała zgrabnie, pikowania powinny być dość częste. Im więcej przeszyć tym kurtka wydaje się mniej obszerna, dzięki czemu nie powiększa tak całej naszej sylwetki. Dlatego jeśli posiadamy kobiece kształty, dzięki częstym pikowaniom unikniemy efektu puszystości, który często towarzyszy zimowym kurtkom. Jeżeli zaś jesteśmy osobami bardzo szczupłymi szerokie pikowania mogą dodać nam "ciała".

Zobacz też: JAK WYGLĄDAĆ SZCZUPŁO W CIEPŁYM, GRUBYM SWETRZE? 

Warto też zwrócić uwagę na to, by zimowa kurtka była taliowana. Nie tylko podkreśli to naszą sylwetkę i sprawi, że będziemy wygadać zgrabniej, ale taka dobrze dopasowana taliowana kurtka znacznie lepiej będzie nas ogrzewać podczas zimnych dni.

Ważny jest także kolor po jaki sięgamy. Zimą, ze względu na aurę, stawiamy często na kolory bardzo stonowane i dość smutne. Trzeba pamiętać, że czarna kurtka, zwłaszcza dłuższa, z pewnością będzie odrobinę przytłaczać naszą sylwetką i może wyglądać po prostu "ciężko". Może warto jednak przekonać się do ciekawych i intensywniejszych kolorów, które dodadzą lekkości całej stylizacji.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 14.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
normalny człowiek idzie do sklepu z kurtkami,przymierza i w ten sposob sobie dobiera kurtke do sylwetki... wielkie halo,ze az trzeba artykul o tym pisac nie wiadomo w jaki sposob
Dodano: 2014-12-16 10:03:03 Zgłoś nadużycie