Jak nie stracić głowy na wyprzedażach?

Już niedługo centra handlowe ogarnie totalny szał zakupowy. Jak nie stracić głowy w tym czasie i nie wylądować z koszem niepotrzebnych ubrań? Zobaczcie!

Jak nie stracić głowy na wyprzedażach?
Jak nie stracić głowy na wyprzedażach?Powoli na witrynach sklepowych możemy zauważyć wywieszone szyldy ogłaszające zbliżające się wyprzedaże. Jest to jeden z najważniejszych okresów w ciągu roku dla każdej z nas. Wreszcie mamy okazję, aby kupić wymarzone rzeczy nawet o połowę taniej. O czym jednak powinnyśmy pamiętać?

1. Poczekaj

Jeśli nie potrzebujesz konkretnej rzeczy, nie ma sensu biec do sklepów pierwszego dnia przecen. Wzrastają one bowiem stopniowo. Sklepy z reguły zaczynają wyprzedawać swój asortyment przy 30% obniżce. Te same rzeczy miesiąc później mogą być jednak już nawet do70-90% tańsze.

2. Znaj swoje prawa

Większość rzeczy z wyprzedaży można wymieniać bądź zawracać, ale mamy na to określony czas, który z reguły różni się od czasu, który posiadamy przy zakupie rzeczy po normalnej cenie. Jest tak ponieważ właśnie w tym czasie sklepy chcą pozbyć się starych kolekcji jak najszybciej, a nie zmagać się z nimi jeszcze po miesiącu.

3. Zrób przegląd szafy


Zwłaszcza teraz, kiedy robi się coraz cieplej. Schowaj do piwnicy albo na dno szafy ubrania zimowe. Nie ubierzesz ich jeszcze przez kolejne kilka dobrych miesięcy. Dzięki temu twoja szafa stanie się bardziej przejrzysta a ty będziesz miała szansę zastanowić się czego naprawdę potrzebujesz.

4. Zwróć uwagę na panujące trendy

Nie ma co za każdym razem ponosić się panującej modzie i wymieniać połowę szafy. Przed pójściem na wyprzedaże, warto zaznajomić się jednak z panującymi trendami. U nas przegląd najgorętszych trendów możecie znaleźć tutaj. Tak przygotowana będziesz wiedziała na co zwracać uwagę, nie bierz czegokolwiek!
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Wiktoria Malicka , Środa 19.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×