Jak odblokować zamek błyskawiczny, który się zaciął?

Kilka podpowiedzi, które mogą uratować Wam dzień!

sposoby-na-zaciety-zamek.jpgJeśli zostałaś uwięziona we własnych ubraniach, gdyż zaciął Ci się zamek błyskawiczny, nie denerwuj się! Takie sytuacje się zdarzają. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, jak poradzić sobie z takim problemem. Nie Ciebie jedną spotkała taka złośliwość rzeczy martwych! 

Zobacz także: Lista produktów spożywczych, które pomogą ci w sprzątaniu

Co zrobić, jeśli zatnie Ci się suwak w spodniach, bluzie czy sukience, jak uwolnić się z ubrań i rozpiąć zamek do końca? Pamiętaj, że pośpiech jest złym doradcą. Weź trzy głębokie oddechy i zacznij działać zgodnie z instrukcją, najlepiej ze skupieniem, opanowaniem i spokojem. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że może to być trudne. Zwłaszcza, jeśli akurat spieszysz się na ważne spotkanie (PS: Zauważyłyście, że właśnie w takich momentach zamki błyskawiczne zacinają się najczęściej, jak na złość?)

 Zobacz także: Jak długo przechowywać dokumenty?

Oto 3 sposoby, co zrobić jeśli zatnie się zamek błyskawiczny: 

 • ŚWIECA: Natrzyj woskiem ząbki zamka błyskawicznego, najlepiej z obu stron. Próbuj rozsuwać i zasuwać suwak. Powinno się w końcu udać. Ważne - metoda działa, jeśli zamek jest plastikowy! Nie należy przesadzać z ilością wosku, bo efekt może być odwrotny od zamierzonego!

 • MYDŁO: Podobnie, jak w przypadku metody ze świecą, sposób z mydłem sprawdza się jedynie w przypadku zamka z plastiku. Mydło powinno być w kostce. Należy nim nacierać ząbki zamka z obu stron, a następnie wykonać próbę zasuwania i rozsuwania zamka. 

 • OŁÓWEK: Metoda nadaje się do zamków ołowianych i metalowych a polega na rysowaniu grafitem ołówka po zamku błyskawicznym a następnie rozsuwaniu i zasuwaniu zamka, aż w końcu uda się go całkowicie odblokować. Najlepiej sprawdzi się ołówek z dość grubą końcówką. Nie polecamy ołówków automatycznych. 

Zobacz także: 5 nawyków, dzięki którym zapomnisz o sprzątaniu

  Źródło: MilionKobiet.pl
  Foto: ThinkstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 28.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Boże co za głupota
Dodano: 2017-12-11 07:11:26 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
 • Jak szybko pozbyć się opryszczki?

  Domowe sposoby na opryszczkę

  Jesteś jedną z tych kobiet, które raz na jakiś czas muszą zmagać się z opryszczką wargową? Ten wstydliwy problem, który psuje nasze dobre samopoczucie, można w łatwy sposób wyleczyć… czytaj więcej

 • Szminka zrobiona w domu? Czemu nie!

  Domowe sposoby na kosmetyki

  Ile razy nie zdążyłaś uzupełnić swoich kosmetyków o ulubione produkty? Ile razy spowodowało to, że wyszłaś z domu bez makijażu, czując się niepewnie? Mamy dobrą wiadomość. Podczas… czytaj więcej