Jak wygląda dobrze dopasowany biustonosz?

Zapewne wiele z was zastanawia się, czy biustonosz aby na pewno dobrze leży. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę.

Jak wygląda dobrze dopasowany biustonosz

Nie da się ukryć, że biust dodaje nam kobiecości, ale tylko wtedy kiedy odpowiednio go eksponujemy, w czym niewątpliwie pomaga nam dobrze dopasowany biustonosz. Wspaniale, kiedy przy jego zakupie może nam pomóc profesjonalistka, czyli brafitterka, ale jeżeli nie ma takiej możliwości, mamy dla was porady, jak powinien wyglądać dobrze dobrany biustonosz. 

Z przodu: 

- Główny punkt biustonosza, czyli złączenie pomiędzy miseczkami powinno gładko przylegać do ciała. Jeżeli tak nie jest, to znak, że piersi próbują wypełnić swoją wielkością zbyt małą miseczkę. Trzeba wtedy sięgnąć po rozmiar większą. 

- Z kolei fiszbiny powinny płasko przylegać do klatki piersiowej.

- Fiszbiny mają całkowicie okalać piersi bez wbijania się w nie, czy zachodzenia aż po plecy. Powinny celować mniej więcej  środek pachy.

- Fiszbiny mają być umiejscowione u podstawy piersi, a nie zachodzić na nie. 

- Miseczki mają przylegać do piersi tak, aby nie powodowały wybrzuszeń, ani żeby nie powstawały puste miejsca w ich górnej przestrzeni. Jeżeli miseczka marszczy się w górnej części przy złączeniu z ramiączkiem, tzn. że jest za duża. Jeżeli jednak marszczenie pojawia się w środkowej części miseczki, ku zaskoczeniu, jest to oznaka zbyt małej miseczki. 

- Piersi powinny być uniesione i oddzielone od siebie. 

Z tyłu:

- Ramiączka mają się układać równolegle względem siebie, albo rozmieszczać w delikatny kształt literki "v". 

- Obwód biustonosza z tyłu musi być na tym samym poziomie co z przodu - nie może kierować się ku górze, ponieważ ten będzie niewygodny. Aby dobrze go dopasować, przed zakupem zrób test - unieś w górę ręce, zrób parę podskoków i jeżeli pas biustonosza nie podjedzie pod szyję, oznacza to, że dobrze wybrałaś obwód. Jeżeli jednak po tych czynnościach znalazł się on wyżej niż dół fiszbin, a biust wypłynął dołem, wybierz ciaśniejszy rozmiar obwodu biustonosza. 

- Nowy biustonosz powinien zapinać się na najbardziej zewnętrzną haftkę, ewentualnie na środkową. W przypadku rozciągnięcia obwodu, potem będzie można zmienić zapięcie na tę najbardziej wewnętrzną haftkę. 

- Ramiączka nie mogą się wbijać w ramiona. Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ Mat. prasowe Panache
Foto: Mat. prasowe

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Sobota 14.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×