Kate Moss w uświadamiającej kampanii Stelli McCartney

Kate Moss zaangażowała się w akcję uświadamiającą kobietom zagrożenie jakie niesie ze sobą brak profilaktycznych badań piersi. Do współpracy zaprosiła ją znana projektantka Stella McCartney.

Kate Moss w uświadaiającej kampanii Stelli McCartney

Kate Moss w charytatywnej kampanii Stelli McCartney

Znana angielska projektantka Stella McCartney od lat jest bardzo zaangażowana w działania mające na celu walczenie z okropną, kobiecą chorobą, jaką jest rak piersi. Jej mama, żona jednego z beatlesów i fotografka, odeszła z tego świata ze względy na zbyt późną diagnozę, dlatego córka stara się poprzez modę i nie tylko, uświadamiać kobietom, jakie to ważne, aby badać się regularnie oraz prowadzić zdrowy tryb życia.

Właśnie ukazała się specjalnie zaprojektowana przez Stellę McCartney bielizna pochodząca z kolekcji Gemma Relaxing na sezon jesień/zima 2014. Projekt jest wyjątkowy, ponieważ ma przypominać kobietom o zagrożeniach, wynikających z ignorowania tematu raka piersi. Projektantka zaprosiła do współpracy przy kampanii samą Kate Moss, która zapozowała w różowym staniku i kokardzie symbolizującej wstawiennictwo w sprawie. Zdjęcia ukazały się w ramach poparcia dla kampanii Breast Cancer Awareness i The Linda McCartney centre.

Chciałabym aby kobiety zakładając ten komplet bielizny, przypominały sobie o tym jak ważne jest ich zdrowie i regularne wizyty u lekarza. Chce żeby był on punktem wyjściowym do świadomości kobiet na temat tej straszliwej choroby, jaką jest rak piersi. Nie tylko przypominamy o zagrożeniu, ta bielizna wygląda świetnie, jest wygodna i stylowa - motywuje swoje działanie Stella.

A dlaczego uczestnictwo znanej brytyjskiej modelki jest tutaj tak istotne, jak twierdzi projektantka: Kate jest silną kobietą posiadająca córkę i męża, jednoczy rodzinę. Dla niej jest bardzo ważne to aby uświadamiać kobiety przez tę akcję i zachować rodzinę razem. Kobiety są fundamentem rodziny, utrzymują rodzinę razem i są źródłem siły.


Kate Moss w charytatywnej kampanii Stelli McCartney

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Marietta Przybyłek , Czwartek 02.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×