Kilka ciekawostek o bieliźnie

W zasadzie każdy ją nosi, ale czy jesteście świadomi np. dlaczego powstały stringi? Mamy dla was odpowiedź na to pytanie i wiele innych.

Kilka ciekawostek o bieliźnie

Wiele się mówi o tym, jak dobrać bieliznę, jaka najbardziej podoba się facetom, lecz jednak pozostają ciekawostki, których pewnie dotąd nie poznaliście. Mamy dla was kilka z nich.

1. Wiele pań, bo aż 64 procent na świecie nosi źle dobrane staniki. Co gorsza, 29% jest tego zupełnie świadoma, ale nie chce im się tego zmieniać, a przecież to nic trudnego - wystarczy skorzystać z pomocy brafitterki. 

Zobaczcie także: Jak dbać o bieliznę?

2. Na każdych noszonych majtkach są ślady odchodów, których się nie pozbędziemy nawet piorąc je w 90 stopniach.

3. Stringi, które nosimy raz na jakiś czas mogą powodować podrażnienia i infekcje. Ponadto nie chronią pośladków oraz pupy przed bakteriami i drobnoustrojami, które znajdują się na ciuchach oraz krzesłach, czy ławkach, na których czasem siadamy w bardzo krótkich spódniczkach, czy spodenkach, przez co nasze strefy intymne praktycznie wcale nie mają ochrony przed bakteriami.

4. Pierwsze stringi pojawiły się w 1939 roku. To właśnie wtedy gubernator Nowego Jorku, Fiorello LaGuardia uznał, że tancerki z klubów go-go nie mogą chodzić rozebrane. Rozwiązaniem zatem stały się stringi, które mało zakrywały, ale jednak były.

Zobaczcie także: Dlaczego powinnaś spać nago?

5. Najlepiej aby majtki były wykonane z bawełny, ponieważ jest przewiewna i idealnie chroni przed bakteriami oraz przepoceniem i otarciami.

6. Slipy, czy bokserki nie obniżają płodności mężczyzn. Ważne jest aby bielizna po prostu zbyt nie obciskała faceta i przepuszczała powietrze.

7. Do 2001 pracownicy parków Disney World nosili te samą bieliznę! Chodzi o osoby, które przebierały się za postacie z bajek. Wymieniali się oni wówczas CAŁYM zestawem przebrania. Skutkowało to wieloma chorobami i... wszami łonowymi. Liczne protesty zmieniły politykę firmy.

8. Według tradycji, Szkoci w kilicie nie mogą mieć na sobie majtek.

9. Stanik należy zmienić na nowy po około 6 miesiącach, ponieważ tyle wynosi trwałość materiałów elastycznych, których się używa do jego produkcji. Jeżeli jednak nie chodzisz ciągle w jednym, ten nie zużywa się tak szybko.Zobaczcie także:Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 28.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
majtki, które zatrzymują zapachy, no nie mogę :D http://kobiecosc.info/bielizna-10-par-szalonej-uzytecznej-bielizny/
Dodano: 2015-09-18 09:32:09 Zgłoś nadużycie