Kolekcje dyplomantów MSKPU

13 marca 2012 roku w Pałacu Wilanowskim w budynku Oranżerii w błysku fleszy, kamer i wielbicieli mody odbył się Pokaz Dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Mateusz Szymkowiak, Ada Fijał.jpg

Podczas pokazu swoje kolekcje zaprezentowało 13 najlepszych dyplomantów MSKPU. Oto oni:
Frączek Alicja , Górska Karolina,  Kawałko Aleksandra, Kuba Marta, Kucharczyk Aleksandra, Kurpiewski Karol, Misiak – Kołsut Monika, Pałos Aleksandra, Pietrzyk Edyta,  Pyrżak Magdalena,  Szamocka Zuzanna, Trzmiel Maciej, Zalewska Emilia

Swoich dyplomantów podziwiali wykładowcy MSKPU m.in.: Agata Koshmider, Michał Szulc i  Andrzej Foder.
Specjalne wyróżnienia jak co roku wręczyli projektanci i przedstawiciele mediów. Najwięcej wyróżnień za spójną i bardzo dojrzałą kolekcję dostała – Aleksandra Kawałko (laureatka wielu prestiżowych konkursów jak np. Fashion Designer Awards, Oskary Fashion czy Off Kielce ). W tym wyróżnienie i staż w atelier Macieja Zienia. Duże wrażenie zrobiła kolekcja Karola Kurpiewskiego, który w ciekawy sposób wykorzystał motywy ludowe. Joanna Klimas nagrodziła właśnie jego kolekcje wyróżnieniem i stażem w swoim atelier.

Do współpracy z atelier Słoma i Trymbulak została zaproszona Edyta Pietrzyk, która zaprezentowała świeże spojrzenie nie tylko na modę damską ale także i męską, a praktyki u Mariusza Przybylskiego odbędzie - Maciej Trzmiel autor kolekcji, która urzekła wszystkich bardzo ciekawą formą.

Młodych projektantów podziwiali m.in.:
Małgorzata Lewińska, Klaudia Halejcio, Ewa Pacuła, Beata Sadurska, Antoni Królikowski, Michał Gilbert Lach (BohoBoco) , Michał Starost, Anna Puślecka, Lidia Popiel, Ewa i Marek Bukowscy, Paweł Królikowski z żoną Małgorzatą Ostrowską-Królikowską.

Prowadzący pokaz  Ada Fijał i Mateusz Szymkowiak na ten wieczór wybrali kreację absolwentów MKSPU, Ada - Matyldy Wożniak, a Mateusz - Katarzyny Kmiecik.


Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Białe ubrania

Retromania

Poczuj miętę


Dodał(a): Karolina Czaja , Piątek 16.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×