Kolekcje Resort - o co w tym chodzi?

Wiosna, lato, jesień, zima - moda zmienia się z porami roku. Projektanci nie zapominają jednak o przedwiośniu i... przedjesieniu! Kolekcje Resort i Prefall to międzysezonowe cuda zapowiadające to, co czeka nas na fashion week'ach. Skąd wzięła się idea kolekcji międzysezonowych?

resort.jpg

Kolekcja Resort

Hurra! Ukazały się już zdjęcia większości kolekcji Resort 2013. Zarówno Resort jak i Pre-Fall, czyli kolekcje międzysezonowe, często budzą konfuzję wśród świeżoupieczonych fashionistów. O co tak naprawdę chodzi? Czyżby w ściśle określonych miesiącach kolekcje jesienno-zimowe i wiosenno-letnie przechodziły do lamusa i zaprezentowanie się w kreacjach z wybiegów było równoznaczne z towarzyskim samobójstwem? Jaki jest zamysł projektanta tworzącego cztery kolekcje rocznie? Co prezentują kolekcje międzysezonowe? Pędzimy z wyjaśnieniami!

Kolekcje międzysezonowe zdecydowanie przeznaczone są dla osób o zasobniejszym portfelu. Początkowo stanowić miały opcję dla bogaczy wybierających się na urlop do innej strefy klimatycznej w nietypowym okresie roku – stąd często pełne były pasów, odcieni granatów i czerwieni oraz innych motywów przypisywanych tradycyjnie konfekcji idealnej na nadmorskie wakacje. Gdy letnia kolekcja projektanta nie jest jeszcze dostępna w sklepach, a zeszłoroczna jest już niemodna, z pomocą przychodzi kolekcja Cruise („podróż, wycieczka”, „Resort” oznacza zaś „ucieczkę” lub „miejscowość wypoczynkową”). Z biegiem czasu prezentacje kolekcji międzysezonowych zaczęły cieszyć się coraz większym zainteresowaniem i obecnie stanowią przedsmak całościowej kolekcji na następny sezon. Najczęściej look'i z międzysezonówek prezentowane są światu mody za pomocą zdjęć. Organizacja pokazu niesie za sobą ogromne koszta, które ponieść mogą jedynie giganci – Salvatore Ferragamo, Chanel, Oscar de la Renta, Stella Mc Cartney. Ta ostatnia swoją kolekcję Resort 2013 zaprezentowała w formie garden party! Ilość look'ów jest w pełni dowolna, lecz rzadko dorównuje tej z kolekcji sezonowych. Resort trafia do sklepów w okolicach listopada, a Pre-Fall (składające się z cieplejszych, bardziej zabudowanych fasonów) w maju. Wszystko to z dbałości o modny wygląd i nienaganny styl klientów! A także o stałe wpływy do sklepowych kas...

Jak myślicie, czy kolekcje międzysezonowe to świetne rozwiązanie dla tych z nas, które dużo podróżują? A może jedynie sposób projektantów na zwiększenie dochodów marki?

Opracowanie: NW
Źródło: MilionKobiet.plDodał(a): NW , Piątek 15.06.2012 (aktualizacja: 2012-11-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×