Kontrowersyjna sesja Anji Rubik

Tagi: Anja Rubik

Sesja Anji Rubik dla magazynu Vogue wywołała ogromną burzę w internecie. Zarzucono jej promowanie anoreksji. Oczywistością jest, że nie taką intencję miała modelka i kierownictwo magazynu. Jak owe insynuacje skomentowała bohaterka medialnego zamieszania?

Kontrowersyjna sesja Anji Rubik

Kontrowersyjna sesja Anji Rubik

Nie da się ukryć, że zdjęcia autorstwa Lachlana Bailey'a do francuskiego Vogue’a, na których widzimy Anję Rubik wzbudziły wiele negatywnych emocji wśród internautów. Wszystko za sprawą wychudzonej sylwetki znanej modelki. Zawrzała dyskusja na temat promowania w mediach anoreksji, „ofiarą” całej sytuacji stała się Anja, na którą rzesza anonimowych internautów wylała wiadro pomyj. "Dajcie jej jeść",  "Za chuda", "zero piękna w tej kobiecie", "ta baba promuje anoreksję" - to jedne z łagodniejszych komentarzy jakie możemy przeczytać na forach i w komentarzach. Nie wszyscy wiedzą jednak, że inspiracją fotografa do powstania sesji zdjęciowej był film "Into the wild" w reżyserii Seana Penna. Bohaterem historii był w nim Chris McCandless, który zainspirowany twórczością Jacka Londona, Lwa Tołstoja czy Henry'ego Davida Thoreau, tuż po studiach oddał cały majątek na cele charytatywne, przyjął imię Alex i odrzucając wszystkie dobra doczesne, wyruszył w samotną podróż po Stanach Zjednoczonych. Kresem jego wyprawy okazała się Alaska, gdzie w opuszczonym autobusie znaleziono w śpiworze jego ciało. Powodem zgonu było zagłodzenie. Alex ważył wtedy zaledwie 30 kilogramów. Ten kontekst kieruje odbiorcę sesji na inne tory interpretacyjne. Mało kto patrząc na zdjęcia Lachlana Bailey'a będzie się zastanawiał nad tym, dlaczego Chris McCandless postanowił stać się Alexem. Zobaczą, a właściwie możemy już śmiało stwierdzić, że zobaczyli, modelkę której wizerunek należy naśladować.

W Internecie pojawiła się spreparowana fotografia więźniów obozu w Ebensee, w którą wmontowana została postać Anji, dla pokazania absurdu, promowanego przez magazyn ideału kobiecego piękna w dobie naszych czasów.

Zdjęcie to wykroczyło poza ramy dobrego smaku, wywołując oburzenie wielu osób. Sama Anja postanowiła wypowiedzieć się w obliczu zaistniałej sytuacji w sposób następujący:

- To jest całkowity brak szacunku wobec osób, które wtedy zginęły. Możecie komentować moją wagę w taki sposób, w jaki tylko chcecie, ale proszę nigdy więcej nie obrażajcie innych.

Jakie jest Wasze stanowisko w tej sprawie?


Kontrowersyjna sesja Anji Rubik

Kontrowersyjna sesja Anji Rubik

Kontrowersyjna sesja Anji Rubik

Kontrowersyjna sesja Anji Rubik


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Lachlan Bailey/facebook.com/bogdan.krzeminski?fref=tsDodał(a): Marietta Przybyłek , Piątek 03.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-03)

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (25)

Awatar
Anonim
dno od spodu
Dodano: 2015-03-30 06:37:07 Zgłoś nadużycie
Anonim
Uwielbiam Anię Rubik widziałam ją w wielu sesjach zdjęciowych, to szalenie inteligentna modelka, która jak nikt potrafi wcielić się w temat, mam wrażenie że co niektórym trzeba najpierw napisać słowo wstępne by mogli ze zrozumieniem oglądać zdjęcia.
Dodano: 2015-01-28 10:05:17 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dla mnie Anja Rubik jest sepleniącą anorektyczkzą , nie widzę w niej pięknej kobiety. Gdy na ekranie pojawia się reklama Appartu odwracam wręcz głowę - same kości. Jest tyle pięknych , seksownych i bardzo szczupłych ( nie chudych ) modelek na które patrzy się z przyjemnością...
Dodano: 2014-12-10 00:25:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ty po niżej umiesz czytać ze zrozumieniem ją tam wmontowano a nie ona się z nimi fotografuje. A że jest za chuda to fakt mi osobiście się nie podoba wolę Krupę ;)
Dodano: 2014-10-26 17:54:43 Zgłoś nadużycie
Anonim
Po co miesza do tego więźniów,niech się sama fotografuje. Jest za chuda i dziwi mnie fakt,że kreatorzy mody w ogóle zawierają kontrakty z takimi modelkami. O anoreksji zostało już powiedziane chyba wszystko, a tu proszę- promocja ANOREKSJI. NIESMACZNE I OHYDNE!!! Wyślijcie ją na terapię i do logopedy!!!!!
Dodano: 2014-10-22 15:41:48 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jak chcecie sobie zrobić anty reklame to zatrudnijcie Zombiiiii Rubik

żal
Dodano: 2014-10-14 10:45:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
to widać że nasza anja jest już za chuda, ale na litość, modelkami nie mogą przecież być 80 kilowe klamoty, pozdro dla wszystkich
Dodano: 2014-10-13 10:11:03 Zgłoś nadużycie
Anonim
Kompletnym brakiem szacunku to było zrobienie tego kolażu. W przeciwieństwie do Rubik mężczyźni z obozu nie doprowadzili się do takiego stanu (wychudzenia) z własnej woli. Niesmaczne i nietrafione.
Dodano: 2014-10-12 19:13:35 Zgłoś nadużycie
Anonim
wygląda jak śmiertka i normalnemu odbiorcy porównanie samo się nasuwa...
więc o co kaman...przecież chciała zwrócić na siebie uwagę i zwróciła...a za taką reklamę powinna podziekować twórcy kolażu...
Dodano: 2014-10-10 10:48:37 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja widzę holokaust, nie żadną modelkę, nie anoreksję tylko chyba się komuś coś pomieszało
Dodano: 2014-10-08 09:52:08 Zgłoś nadużycie
1  2  3  »

Zobacz również

×