Kosmetyki halal - kto ich używa i jak je rozpoznać?

Kilka ciekawostek o kosmetykach z Bliskiego Wschodu.

halal.jpg

Źle dobrane kosmetyki potrafią skutecznie zniszczyć cerę. Zwłaszcza jeśli lubisz malować się codziennie i stawiasz na profesjonalny i zarazem mocny makijaż. Co możesz zrobić, aby odzyskać piękną, młodą skórę nie rezygnując ze swoich przyzwyczajeń? Sięgnij po kosmetyki z Bliskiego Wschodu!

Kosmetyki halal wcale nie różnią się kolorami ani strukturą od tych, które kupujemy w drogeriach, są jednak przeznaczone specjalnie dla kobiet wyznania muzułmańskiego. Halal to inaczej "dozwolone". Według islamu zakazane jest spożywanie krwi, alkoholu i wieprzowiny. Słowo używane jest zazwyczaj w kontekście diety, ale dotyczy także przemysłu kosmetycznego. Jakie kryteria muszą spełniać kosmetyki używane przez muzułmanki?

Ważny jest przede wszystkim ich skład. Nie mogą zawierać żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego ani alkoholu. Wykluczone jest również testowanie kosmetyków na zwierzętach. Nie tylko skład kosmetyków, ale również ich opakowania muszą być przyjazne środowisku. Oznacza to, że kosmetyki halal to dobry sposób na piękny makijaż i piękną cerę jednocześnie. Kosmetyki z Afryki i Bliskiego Wschodu coraz częściej pojawiają się w europejskich sklepach i cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Przykładem może być chociażby olej kokosowy, który wykorzystuje każda z nas.

Potrzeba matką wynalazku

Pomysł stworzenia zdrowych dla skóry kosmetyków, które nie będą zakazane w islamie, należy do Salmy Chaudhry, u której kilka lat temu zdiagnozowano raka piersi. Kobieta zaczęła przyglądać się swojemu stylowi życia i odkryła, że niektóre z używanych przez nią kosmetyków mogą mieć bardzo negatywny wpływ na kondycję jej skóry. Salma jest bardzo wierzącą osobą, dlatego nie podobało jej się, że w dostępnych na rynku kosmetykach znajdują się składniki niedozwolone. Stworzyła markę Halal Cosmetics, która w tym momencie znana jest już na całym świecie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 10.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×