Macademian Girl: chcę dalej robić to co kocham!

Macademian Girl, Tamara Gonzalez Pere - "Rajski ptak" polskiego świata mody. Skąd przyleciała? Z jakiej planety pochodzi? Gdzie są jej korzenie? A przede wszystkim, co w jej życiu jest najważniejsze? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w jedynym, ekskluzywnym szkicu dziejów Macademian Girl, dziewczyny, która żyje i oddycha modą.

gł.jpg

Macademian Girl: chcę dalej robić to co kocham!


Korzenie "Rajskiego ptaka"


Macademian Girl, czyli Tamara Gonzalez Perea urodziła się w roku 1989, pochodzi ze Szczecina, gdzie obecnie mieszka. Mama jej jest Polką, tata pochodził z Panamy, prababcia była Indianką z Ameryki Środkowej... Jak sama mówi "W genach mam cały miks (śmiech)."

Tamara nie ma rodzeństwa ale za to towarzyszy jej czarna kotka – Złotooka, która broi za wszystkich – mruczy też ;)


Droga do pasji

Tamara skończyłam Architekturę Wnętrz na ASP w Szczecinie, a przez 1,5 pierwszego roku studiów studiowała ten kierunek w Poznaniu. W trakcie  (choć na pierwszym roku miała najwyższą średnią i stypendium), zrozumiała, że wnętrza nie do końca są jej powołaniem.
Poznańska Akademia, jest pod względem wnętrz i wzornictwa, jedną z najlepszych w Polsce, a zajęcia są bardzo intensywne. Dlatego kiedy otworzyli siostrzaną uczelnię w Szczecinie (wcześniej takiej nie było),
Tamara
postanowiłam, że wróci do rodzinnego miasta i dokończę studia na miejscu. Nie było sensu tam siedzieć, jeśli wiedziałam że chcę robić coś innego. Pokochałam jednak sztukę jeszcze bardziej niż wcześniej. Zajęcia z malarstwa, rysunku czy projektowania otworzyły mi oczy na zupełnie nowy sposób pojmowania świata. Właśnie tam w tej niesamowicie kreatywnej uczelnianej atmosferze, zrozumiałam też że wszystko może być sztuką. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i talent twórcy. Myślę, że to mnie ukształtowało i zawsze będę za to wdzięczna nie tylko profesorom, ale wielu zdolnym kolegom - wyznaje Tamara.


Właściwa droga

Kończąc studia,Tamara zaczęła zastanawiać się co w takim razie chcę robić w życiu? Mam bez wątpienia artystyczną, trochę szaloną duszę. Zawsze interesowała mnie moda, byłam strojnisią, ale nie bardzo wiedziałam jak temat ugryźć. Pewnego razu w Radiowej Trójce leciał reportaż o blogach modowych (wtedy jeszcze znanych jedynie jako hobby, a nie możliwy zawód i zajęcie). Mama i znajomi zaczęli mnie namawiać na założenie bloga bo już nie mogli słuchać jak pokazuje im kolejne strony w internecie (śmiech). Potrzebowałam swojego miejsca do wymiany inspiracji. Przestrzeni, która da mi wolnośc ekspresji. Tak właśnie dwa lata temu powstał mój blog. Była to bez wątpienia najbardziej przełomowa i zarazem najlepsza decyzja mojego życia! Znalazłam dziedzinę, w której się realizuję i która kocham w 100% - teraz moda jest moim życiem. Pierwszą rzeczą o której myślę kiedy się budzę i ostatnią kiedy idę spać. Nigdy nie czułam się taka szczęśliwa, a wiem, że to dopiero początek mojej przygody - te słowa bezdyskusyjnie wytyczają nową, właściwą drogę Macadamian Girl.

3 (2).jpg

Macademian Girl: chcę dalej robić to co kocham!
Plany na przyszłość

Macademian Girl planuję pod koniec czerwca przeprowadzkę do Warszawy. Uwielbiam bloga i wiem, że będę go prowadzić bez względu na wszystko - wyznaje Tamara. Jest on zdecydowanie bardziej jej wizualną przestrzenią. O modzie chciałaby pisać, bo to jest jej "pasja w pasji". Chcę obserwować, analizować i opisywać świat mody. Teraz nic mnie już nie trzyma w Szczecinie, dlatego w końcu mogę zacząć wymarzony staż dziennikarski w magazynie. Zamieszczam recenzje z pokazów na blogu, mam własną rubrykę w Glamour z felietonami, ale ten zawód wymaga wiele praktyki. Teraz zamierzam ją zdobyć! -mówi Tamara.


Czy "Rajski ptak" odleci  do ciepłych krajów?


Jestem i czuję się Polką, więc nie wiem czy zdecydowałabym się na wyjazd na stałe. Natomiast uwielbiam podróże – chyba moim największym marzeniem jest zobaczenie Nowego Jorku (och i daj Boże Fashion Weeku!) i doświadczyć energii tego miasta - tak na pytanie o ewentualne pragnienie dalekich podróży i przeprowadzek, odpowiada "Rajski Ptak". Ze wszystkich modowych stolic, do Nowego Jorku jest jej sercem i stylem najbliżej. Stanowi o tym pełen eklektyzm, ale też klasa i elegancja tego miejsca. Myślę, że doskonale bym się tam czuła - dodaje Tamara.


Najważniejsze w życiu...

Hmm… chyba po prostu realizowanie siebie. Otaczanie się dobrymi ludźmi, którym ja mogę coś dać i którzy to doceniają i też są dla mnie wsparciem. Po prostu chcę dalej robić to co kocham! - nic dodać nic ująć słowom Macademian Girl. Amen!


Źródło inspiracji

Po chwili zastanowienia Tamara wyjawia nam źródła swoich inspiracji: Jest kilka postaci, które mi imponują. Nie zawsze pod względem stylu ale także dlatego, że są to niezwykle silne charaktery. Anna Dello Russo, Rachel Zoe, Elin Kling, Anna Wintour, Lady Gaga – te wszystkie kobiety zmieniły (i zmieniają nadal) oblicza mody. Są niezłomne i idą pod prąd – każda na swój sposób.

Szczęśliwe momenty i sukcesy

Och było ich kilka! Chyba dwa największe to wyróżnienie w Rankingu Blogów Modowych wg magazynu "Press" w 2012 i niedługo potem nagroda "Fashion Magazine" za Blog Modowy Roku 2012. To były moje pierwsze tak duże wyróżnienia, tym bardziej zaskakujące, że zupełnie niespodziewane. Nie sądziłam, że ktoś doceni takiego modowego freaka jak ja - śmieje się Tamara.

Rodem z innego ciała niebieskiego

Wydaję mi się, że jestem trochę z innej planety, dlatego nigdy prowadząc bloga nie oczekiwałam, że odwiedzający mnie zrozumieją, a nawet polubią i docenią to co robię. Po prostu chciałam mieć swoje okienko na świat, to wszystko - skromnie, ale czy właśnie tak nie powinno być?


Przeobrażenie wyobrażeń

Ten niepozorny początek przerodził się jednak w wielką pasję i myślę, że to właśnie widzą czytelnicy, dlatego tak chętnie do mnie zaglądają.

A co w następnych odsłonach?


Żyję i oddycham modą, niczego nie udaję. Dzięki temu prowadzę  teraz własną rubrykę z felietonami w Glamour. Wygrałam ich ogólnopolski konkurs na tropicielkę trendów, no i jestem! (śmiech). Co miesiąc z lekkim przymrużeniem oka i dozą finezji, przemycam w tekstach najnowsze sezonowe "must have". A jak wiadomo dobry "must have" starczy nam na lata ;)Rozmawiała: Marietta Przybyłek
Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: www.MACADEMIANGIRL.com
Dodał(a): Marietta Przybyłek , Piątek 07.06.2013 (aktualizacja: 2013-06-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×