Mała Skandynawia – święto skandynawskiego wzornictwa i stylu życia

Zapraszamy w sobotę, 18 czerwca, startujemy o godz. 11.00 na Mysiej 3 w Warszawie. Musicie tam być!

13479978_1251934514830948_1640028001_n.jpg

Mała Skandynawia by Skagen to kolejne święto na Mysiej 3 organizowane przez „Magazyn Usta”.

Głównym partnerem i inicjatorem imprezy jest marka Skagen, producent duńskich zegarków i biżuterii. 

Motywem przewodnim Małej Skandynawii jest skandynawskie wzornictwo oraz styl życia Duńczyków. "Skandynawia to najmodniejsza destynacja ostatnich miesięcy. Wzornictwo, moda, kuchnia, perfumiarstwo - to dziedziny, które inspirują się Północą Europy.  Jasne, lekkie, dobrze zaprojektowane, czerpiące z bogatej historii designu, kultury, kulinariów - tak urządzamy nasze wnętrza, tak chcemy jeść i tak chcemy się ubierać. Wychodząc naprzeciw tej modzie zapraszamy na skandynawski dzień na Mysiej 3.

Pod jednym dachem zgromadzimy starannie wyselekcjonowanych wystawców pokazujących najciekawsze propozycje inspirowane tą częścią Europy. Minimalistyczna ceramika, naturalne drewno, pastelowe dodatki, designerskie ubrania czy zegarki zaczarują przestrzeń i zmienią ją w Małą Skandynawię." - mówią organizatorzy Małej Skandynawii by Skagen.

W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach i wykładach poświęconych skandynawskim nurtom w dziedzinie filmu, mody czy designu.

Plan wydarzenia:

11.00 – otwarcie imprezy dla publiczności

11.00-13.00 – warsztaty dla dzieci. Najmłodsi będą mogli obejrzeć duński film „Tygrysy i tatuaże”, a następnie zajęcia nawiązujące do filmu poprowadzi dla nich grupa Mysie Harce. (dostępne powyżej lat 4)

13.00 – Klasycy nowoczesności – skandynawski design w XX wieku. Wykład Józefa Mrozka, historyka designu, kierownika katedry historii i teorii designu na wydziale wzornictwa ASP.

14.00 – Sex, socjalizm, spokój - dlaczego skandynawska moda jest skazana na sukces? Na to pytanie odpowie Piotr Zachara, dziennikarz, wykładowca School of Form w Poznaniu. 

15.00 – Ania Orłowska I Mateusz Lipiński ze sklepu „Komplet” opowie o swoich wyprawach na półwysep Skagen, poszukiwaniach perełek duńskiego designu i renowacji.

Ale to nie koniec atrakcji. Dla wielbicieli przejażdżek na rowerze będzie czynna strefa, na której - pod okiem specjalistów - będzie można dokonać drobnych napraw swojego jednośladu, a także skonsultować, co zrobić, by utrzymać go w jak najlepszym stanie pijąc przy tym pyszną kawę ze skandynawskich palarni kawy serwowaną przez warsztato-bar „Dwa Osiem”. „Oleandry 3” zaserwują hot dogi (kultowe w Danii) w towarzystwie kieliszka prosecco, a „Nowe Miejsce” działające na co dzień w „Teatrze Nowym” smorrebrody – tradycyjne duńskie kanapki oraz kanebullary czyli słodkie zawijańce z cynamonem i kardamonem o szwedzkich korzeniach. Najlepsza warszawska lodziarnia „Sucre” zrobi specjalnie dla nas lody o smaku borówki, kanebullarów i kawy, której Skandynawowie wypijają najwięcej na świecie. Bez kawy też się nie obejdzie. Warszawska kawiarnia „Filtry” zaserwuje najlepsze przelewy, urządzi cupping skandynawskich kaw oraz zaserwuje nitro czyli kawowy napój na zimno serwowany z kija. 

***

Skagen  to wysokiej jakości funkcjonalne zegarki, biżuteria, galanteria skórzana oraz dodatki, które znakomicie oddają charakter duńskiego designu. Twórcy marki czerpią inspiracje również ze sposobu życia Duńczyków, dla których przyjaźń jest wartością nadrzędną. Aby jednak w pełni zrozumieć ducha marki Skagen należy poznać znaczenie słowa "hygge”, które jest istotną częścią duńskiej tożsamości. 

nsmail-6.jpg

"Hygge" jest sztuką tworzenia idealnego nastroju, poczucia harmonii, wspólnoty i zadowolenia. Znaczenie „hygge” można opisać na wiele sposobów, jednak dla Duńczyków jest to po prostu rytuał cieszenia się prostymi przyjemnościami życia. Przyjaciele, rodzina, uprzejmość, zadowolenie, dobre emocje, ciepły blask świec - "hygge" niewątpliwie stanowi nieodłączny element duńskiego stylu życia, jednak każdy na swój sposób doświadcza tego niezwykle przyjemnego, kojącego uczucia dobrostanu i komfortu.

Mała Skandynawia, ul. Mysia 3

Wstęp wolny!

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1901664913393494/Dodał(a): Redakcja , Czwartek 16.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Stąd pochodzi Święty Mikołaj

    Św. Mikołaj

    Znamy go jako starszego mężczyznę z siwą brodą, odzianego w czerwony płaszcz i czerwoną czapkę, który mieszka w Laponii. Ale naprawdę św. Mikołaj wcale nie żył w mroźnej Skandynawii,… czytaj więcej