Sprawdź, czy nosisz odpowiedni rozmiar butów!

Według ostatniego raportu Wall Street Journal aż połowa kobiet nosi nie swój rozmiar butów! Zobacz, czy Ty również nie popełniasz tego błędu!

ThinkstockPhotos-507278720.jpg

Bóle w stopach, kostkach, notoryczne przetarcia na piętach i burchle na palcach - to jedynie znaki tego, ze rozmiar jest niedopowiedni. Czasami nawet nie czujesz, że coś jest nie tak, tym bardziej jeśli standardowo od wielu lat nosisz ten sam rozmiar buta.


Polecamy: Domowe spa dla stóp


Prawda jest taka, że nie tylko połowa kobiet, lecz także aż ⅓ mężczyzn nieodpowiednio dobiera buty. Większość z nich macha na to ręką, jednak zagrożenie dla zdrowia z powodu noszenia zbyt małych butów jest naprawdę duże - deformacja stóp (w tym haluksy), guzki pod skórą a nawet ból głowy czy pleców. 


Co w takim razie oznacza odpowiednio dopasowany rozmiar buta? Najlepiej zmierzysz to sama we własnym domu za pomocą kartki A4 i ołówka - obrysowując gołą stopę na równej powierzchni uzyskasz dokładny rozmiar swojej stopy. Następnie weź do ręki linijkę i zobacz odległość od najdłuższego palca do pięty w linii prostej. Zrób to samo z drugą stopą i jeśli jest różnica - kieruj się tym rozmiarem, który jest większy. Dodaj do niego 2-3 mm aby Twoja stopa zawsze miała nieco oddechu. Dokładny rozmiar to również taki, który nie uwiera w najszerszym miejscu stopy (nie, buty nie rozejdą się po dłuższym noszeniu, raczej się rozpadną) oraz nie powodują dyskomfortu, w tym również wystające palce ze szpilek nie powinny mieć miejsca. 


Polecamy: Sexy stopy krok po kroku! 


Jeśli zatem miewasz problem z chociaż jedną z wyżej wymienioną rzeczą, raczej odpuść sobie kupowanie butów online, gdy mierzenie nie wchodzi w grę. I tak je odeślesz albo, co gorsza, włożysz do szafy z myślą, że kiedyś przyjdzie ich dzień. Nie ma się co łudzić, stopy Ci raczej nie zmaleją, za to konto nieco wyszczupleje od tak nierozsądnego zakupu. Niegdyś ludzie mieli lepsze oko do wybierania rozmiaru buta- być może dlatego, że nie przyciągał ich ogrom wyboru z jakim zderzamy się dzisiaj.


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: ThinkStock


Dodał(a): Anna Guzek , Czwartek 03.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar