Zobacz, jak wyczyścić biżuterię domowymi sposobami

Oto najlepsze domowe sposoby na doczyszczenie biżuterii, które przywrócą jej dawny blask!

iStock-618650902.jpg

Internet jest pełen dziesiątek różnych metod na czyszczenie biżuterii. Pojawiają się propozycje czyszczenia biżuterii pastą do mycia zębów, piwem, a nawet keczupem.  Wszystkie te sztuczki kuszą, aby je wypróbować… ale nie na własnej biżuterii. Zamiast eksperymentować z pamiątkami po babci, zobacz, jak bezpiecznie o nie dbać.

Perły

Kiedy Twoje perły są widocznie zanieczyszczone, umyj je w mieszance jednej łyżki płynu do prania i wody. Zanurz je na 30 sekund, następnie przetrzyj delikatnie bawełnianą szmatką i odłóż do wyschnięcia. Przechowuj je w bawełnianych woreczkach (nigdy sztucznych!) i pilnuj, aby zawsze były odseparowane od pozostałej biżuterii. Myśl o biżuterii nieszablonowo. Perły pozostaną błyszczące, jeśli będziesz ich regularnie używała. Wszystko dzięki naturalnym olejom organizmu. Kiedy zdejmujesz perły, pamiętaj o przetarciu ich bawełnianą ściereczką.

Diamenty

Najlepszym sposobem na doczyszczenie diamentów jest ciepła mydlana woda i szczoteczka z miękkim włosiem. Być może słyszałaś, że diamenty czyści się pastą do mycia zębów, ale to nie jest dobry pomysł. O ile pasta nie zaszkodzi diamentowi, o tyle może spowodować nieodwracalne uszkodzenia na metalach, które go otaczają, czyli na przykład na srebrze.

Złoto

Choć do czyszczenia złota istnieje wiele gotowych produktów, równie skutecznie oczyścisz je tym, co masz w domu. Aby złota biżuteria znów wyglądała nieskazitelnie, wykorzystaj kilka kropel łagodnego płynu do mycia naczyń wymieszanych z ciepłą wodą. Miksturę wcieraj delikatnie w złoto ze szczoteczką o miękkim włosiu. Spłucz letnią wodą i odłóż do wyschnięcia. Zdecydowane unikanie chloru jest kluczem do utrzymania złotej biżuterii w dobrym stanie. Chlor w wysokich temperaturach, na przykład podczas kąpieli może spowodować trwałe uszkodzenie lub odbarwienie biżuterii.

Srebro

Ponieważ srebro jest metalem miękkim, łatwo je porysować. Szorowanie twardą szczoteczką lub używanie szorstkiej ściereczki może po prostu zaszkodzić powierzchni. Do polerowania srebra wykorzystuj bardzo miękkie ściereczki lub gąbki. W ten sposób najszybciej pozbędziesz się brzydkiego nalotu.

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 09.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Perły jesienią

    Perły jesienią

    Perły to ponadczasowa biżuteria, która pozwoli Ci poczuć się elegancko i wytwornie. Limango.pl przygotowało wyjątkową ofertę ekskluzywnej biżuterii z naturalnych pereł marki Orchira.… czytaj więcej

  • Stylizacja dnia: Mrs. Cupcake

    Stylizacja dnia : Mrs. Cupcake

    Co zrobić, aby poczuć się pięknie i stylowo? Narzucić na siebie równie piękne i stylowe ubrania! Dzisiaj przygotowałyśmy dla Was prawdziwie pyszną stylizację. czytaj więcej