Zobacz, jak zrobić olśniewające maski karnawałowe

Karnawał to ekscytujący festiwal zabaw i imprez, który w tym roku trwa wyjątkowo długo, bo aż dwa miesiące. Najprawdopodobniej najbardziej znanym symbolem karnawałowej imprezy są maski. Nie musisz wydawać kroci, aby przeobrazić się w tajemniczą postać. Zobacz, jak przygotować ją samodzielnie, za pomocą materiałów, które z pewnością znajdziesz w domu.

iStock-496881232 (1).jpg

Dzisiaj podpowiemy Ci, z czego zrobić maskę karnawałową oraz jak ją przyozdobić. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Możesz zasugerować się naszą propozycją przygotowania maski z masy papierowej, ale równie dobrze, możesz sięgnąć do Internetu, gdzie znajdziesz gotowe szablony, które wydrukujesz. Pamiętaj jednak, że te drukowane będą dużo bardziej delikatne i najprawdopodobniej nie wytrzymają do następnego karnawału.

MASKA KARNAWAŁOWA Z PAPIERU

Do wykonania ładnej maski karnawałowej z papieru będziesz potrzebowała: miski, gazety, mąki, wody, soli, nożyczek oraz wazeliny. Zacznij od przygotowania bazy. Wymieszaj jedną filiżankę wody z pięcioma filiżankami mąki i w rondelku gotuj na małym ogniu. Kiedy masa osiągnie konsystencję kleju, odstaw ją do ostudzenia. W tym czasie podrzyj gazetę w paseczki. Buzię natrzyj dużą ilością wazeliny, aby ochronić skórę. Paseczki papieru wkładaj do wcześniej przygotowanej masy i przykładaj do twarzy w różnych miejscach.

Pamiętaj, aby pozostawić otwory na oczy, usta oraz nos. Jeśli masz trudność z samodzielnym tworzeniem maski, poproś o pomoc kogoś z domowników. Maska karnawałowa nie musi pokrywać całej twarzy, jej kształt zależy wyłącznie od Ciebie. Kiedy całość stwardnieje, bardzo ostrożnie zdejmij maskę z buzi. Dodaj kolejne warstwy papieru, ale uważaj, ponieważ maseczka jest jeszcze bardzo delikatna. Jeśli chcesz mieć stuprocentową pewność co do jej wytrzymałości, powinnaś odłożyć ją do wyschnięcia na 24 godziny.

JAK OZDOBIĆ MASKĘ KARNAWAŁOWĄ

To z czego zrobisz maskę balową, zależy wyłącznie o Ciebie, ale warto, abyś miała w zanadrzu wstążki, duże ilości brokatu i cekinów oraz sztuczne pióra. Satyna lub jedwab sprawią, że Twoja maska będzie wyglądała ekskluzywnie i elegancko. Wiele weneckich masek karnawałowych pokrywa złoto. Odtwórz ich wygląd, poprzez zastosowanie złotych cekinów. Za pomocą kleju przyklej je do krawędzi maski oraz wokół otworów na oczy.

Jednym z popularnych motywów wykorzystywanych podczas tworzenia masek karnawałowych jest użycie piór. Możesz umieścić je w zasadzie wszędzie, ale najważniejsza jest ich ilość. Powinno być ich dużo, a przynajmniej tyle, aby pióra miały szansę wystawać ponad maskę. Zanim skończysz ją ozdabiać, pamiętaj, aby pozostawić miejsce na wstążkę, która będzie utrzymywała maseczkę na Twojej buzi. Alternatywą do wstążeczki jest przymocowanie patyczka, który będzie podtrzymywał maseczkę.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 01.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×