Modna Portugalia, czyli Fashion Week w Lizbonie

W dniach 8 – 11 marca b.r. miłośnicy mody mogli podziwiać najnowsze propozycje portugalskich projektantów podczas 38 edycji Moda Lisboa - Lizbońskiego Tygodnia Mody. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem "Wolność". Kolekcje na sezon jesień/zima 2013 zaprezentowano w odrestaurowanych arkadach Pátio da Gale. Nie zabrakło także polskiego akcentu.

Bez nazwy 1.jpg

Na kilka dni Lizbona znów stała się modową stolicą Portugalii, do której zjechało ponad 40 tysięcy osób - przedstawicieli świata mody, sztuki, biznesu i kultury. Podczas czterodniowego maratonu pokazów, swoje kolekcje zaprezentowała czołówka portugalskich projektantów, m. in.  Luís Buchinho, Katty Xiomara, Miguel Vieira oraz Ricardo Dourado. Na imprezie pojawił się także projektant z Polski - Piotr Drzał - absolwent ASP w Łodzi i laureat wielu prestiżowych konkursów z dziedziny projektowania.To już kolejny występ naszego rodaka podczas Moda Lisboa, w ramach współpracy z FashionPhilosophy Fashion Week Poland, W poprzednich edycjach swoje kreacje pokazali Dawid Tomaszewski oraz Łukasz Jemioł.

W Lizbonie warto odwiedzić kilka miejsc związanych z modą i designem. Dużą popularnością cieszy się restauracja Terreiro do Paço, w której spotykają się portugalscy trendsetterzy i osoby związane ze światem mody. Kawiarnio-restauracja Aura jest mekką fanów wykwintnego jedzenia i eklektycznych wnętrz. Panująca tu atmosfera dawnej rezydencji królewskiej w połączeniu z nowoczesną architekturą z pewnością zachwyci nawet największych estetów.

Punktem obowiązkowym jest, oczywiście, MUDE, czyli Muzeum Mody i Designu. Dzięki bogatym zbiorom, wizyta w tym miejscu będzie niezapomnianą lekcją historii portugalskiej mody i projektowania. Kto wie, może nawet zainspiruje niektórych do wzbogacenia swojego stylu? Po modną pamiątkę warto wstąpić do Lisbon Shop (Rua do Arsenal, 15), oferującego bogaty asortyment biżuterii oraz produktów uzyskanych w procesie recyclingu, a także designerskie ubrania i ręcznie robione dodatki.  

Źródło: Mat. prasowe


Przeczytaj również:

Białe ubrania

Retromania

Poczuj miętę


Dodał(a): Karolina Czaja , Czwartek 15.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×