Najczęściej popełniane błędy przy wyborze kostiumu kąpielowego

Dobór odpowiedniego kostiumu kąpielowego to nie lada wyzwanie dla każdej kobiety. Ze względu na to, że nasze sylwetki znacznie się różnią, powinnyśmy kierować się sprawdzonym kluczem i wystrzegać najczęściej popełnianych błędów!

4 błędy najczęściej popełniane przy wyborze kostiumu kąpielowego

4 błędy najczęściej popełniane przy wyborze kostiumu kąpielowego

Lato rozkręciło się na dobre, słońce praży z niebios, dlatego grzechem jest aż nie wybrać się na plażę w celu zaczerpnięcia energodajnych promieni słonecznych. Nasze ciało wręcz domaga się odpoczynku, a on idzie w parze z komfortem psychicznym, który zapewni nam dobrze dobrany kostium kąpielowy.

Żadna z nas nie lubi kiedy coś jej wystaje, odstaje, wylewa się, jest zanadto wyeksponowane lub wręcz przeciwnie ukryte. Bardzo ważne jest to aby zachować proporcję, jeśli górna lub dolna część naszego ciała, odgrywa przytłaczającą rolę, musimy zadbać o to aby optycznie ją zmniejszyć. Nie powinnyśmy twardo trzymać się jednego rozmiaru przy wyborze biustonosza i majtek! Szczególnie dotyczy to kobiet o sylwetce gruszki czy jabłka - czasem większa miseczka lub mniejsze majtki potrafią zdziałać cuda. Jeśli chcecie uzyskać wyszczuplający efekt, nie koniecznie osiągniecie to stawiając na mniejszy rozmiar, może on spłaszczyć Wam biust lub wytworzyć, tak zwane boczki, których normalnie nie musiałoby być widać. Jeśli zależy Wam na efekcie wyszczuplenia, dobra będzie czerń, alternatywnie postawcie na czekoladowy brąz, ciemna purpurę lub granat.

Zastanawiacie się jak dobrze dobrać biustonosz do małego biustu? Zdecydowanie powinien być to stanik usztywniany, najlepiej typu push-up, obowiązkowo z fiszbiną, która nada ładnego kształtu piersiom i sprawi, że żadna sytuacja Was nie zaskoczy. Jeśli jesteście natomiast posiadaczkami dużego biustu, polecamy staniki z gładkich materiałów, bez usztywniaczy i ozdób.

Nie każda z nas może poszczycić się idealną sylwetką, dlatego czasem skorygowanie i ukrycie pewnych niedoskonałości, jest wręcz konieczne dla naszego dobrego samopoczucia. Jeśli Waszą zmorą jest brzuch, nie zapominajcie o tankini - nowości, łączącej w sobie bluzkę z ramiączkami ze strojem kąpielowym. Dla tych z Was, które wolą stronić od zbędnych zabudowań, tę samą funkcję może spełnić dobrze zawiązane pareo, które na dodatek prezentuje się w szalenie kobiecy sposób i stanowi jeden z atrakcyjniejszych elementów garderoby plażowej.

Jeśli jesteście ciekawe jakie błędy najczęściej popełniają kobiety podczas wyboru kostiumu kąpielowego, zachęcamy do wysłuchania opinii ekspertki:
Przegląd modnych kostiumów kąpielowych na lato!Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock
Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Marietta Przybyłek , Wtorek 22.07.2014 (aktualizacja: 2014-07-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×