OCEAN 5 by Qπш Robert Kupisz - relacja z pokazu!

2 czerwca w warszawskim Soho Factory odbył się pokaz najnowszej kolekcji – OCEAN 5 by QПШ ROBERT KUPISZ, Lato 2017. Zobacz pełną relację z tego wydarzenia!

kupisz wybieg.jpg

2 czerwca 2016 r. w industrialnej hali w warszawskiej Soho Factory odbył się pokaz najnowszej kolekcji – OCEAN 5 by QПШ ROBERT KUPISZ, Lato 2017. Inspiracją do stworzenia kolekcji był ocean - jego głębia, kolory, tekstury i postaci z nim związane: marynarze, piraci, ratownicy, nimfy morskie i syreny.


Powrót do czasów beztroskich wakacji na bałkańskich plażach i hołd ulubionym miejscom nad ukochanym przez projektanta polskim Bałtykiem - w najnowszej kolekcji OCEAN 5 Robert Kupisz po raz kolejny udowadnia, że najciekawsze inspiracje zawsze znajduje w swoich własnych wspomnieniach i ludziach, których spotyka na co dzień. „Morze jest dla mnie ulubionym miejscem odpoczynku i relaksu, działa na mnie terapeutycznie’’ - jak mówi sam projektant i oddaje nam kolekcję, która przez ciepłe, miękkie beże i biele, całą paletę błękitów oraz marynistyczne motywy przenosi nas zarówno do polskiej Juraty jak i na bułgarski Słoneczny Brzeg. Kolekcja OCEAN 5 swoją nazwą podkreśla także wyjątkową rocznicę dla marki - 5-te urodziny marki obchodzone hucznie ze wszystkimi gośćmi pokazu.

Kolekcja OCEAN 5 na sezon Lato 2017 utrzymana jest w marynistycznie osadzonej kolorystyce granatów, bieli i błękitów, ale też nawiązujących do kolorów piasku i plaży - beży i szarości. Sezonowym elementem, charakterystycznym dla tej kolekcji jest kolor koralowy, nawiązujący do koszulek ratowników. W kolekcji pojawiają się także motywy militarne - m.in. inspirowana admiralską odznaką naszywka, zinterpretowana na nowo przez projektanta. Po raz pierwszy w historii marki na szlachetne materiały takie jak skóra i jedwab zostały naniesione printy związane z inspiracjami kolekcji.


Kobieta ubrana w kolekcję OCEAN 5 to odpowiednik współczesnej syreny - eterycznej, niedostępnej i sensualnej - dlatego jej stylizacje w tym sezonie są delikatne i subtelne przywodzące na myśl formy z lat 70-tych, inspirowane hipisowskimi, koronkowymi tunikami i kaftanami. Wakacyjne motywy były także widoczne w wizerunku modeli, którzy nieodłącznie kojarzyli się z kalifornijskimi surferami odpoczywającymi nad oceanem.

Niezwykle mocnymi elementami kolekcji OCEAN 5 są nieodzownie kojarzące się z marynarzami paski i tatuaże - zaprojektowane przez tatuażystę specjalnie dla marki. Występują one zarówno w połączeniach jako printy na jedwabiu, jak też jako wiodący motyw danej stylizacji. Dla samego projektanta, mimo początkowego wrażenia kiczowatości, zawierają w sobie prawdę i siłę związaną z nieustępliwym charakterem ludzi morza.


Zobacz też: Gwiazdy na pokazie Roberta Kupisza


Za oprawę muzyczną do pokazu odpowiadała Natalia Przybysz, w opinii Roberta jedna z najciekawszych postaci we współczesnej polskiej muzyce: „Jej piosenki bardzo mnie pobudzają i dużo mówią o współczesnych młodych dziewczynach – niezależnych i silnych.”

źródło: mat. prasowe, filmy: hotmoda.pl, zdjęcie: KAPiF


Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Piątek 03.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×