Osobistości mody: Carine Roitfeld

To ona rozdaje karty w paryskim świecie mody. Działalność Carine Roitfeld obrosła już legendą, a najbardziej francuska z francuskich fashionistek pomimo że niedługo skończy 58 lat nie zwalnia tempa. Przedstawiamy kobietę, o której Karl Lagerfeld powiedział: „Gdy zamkniesz oczy i spróbujesz wyobrazić sobie idealne uosobienie francuskiego szyku, widzisz Carine”. To cała ona!

Carine Roitfeld

Carine Roitfeld i Jean Paul Gaultier

W modzie próbowała już chyba wszystkiego. Karierę rozpoczęła w wieku 18 lat, jako modelka. Jak sama mówi, nie była gwiazdą i realizowała głównie zlecenia dla magazynów młodzieżowych, ale to stojąc przed obiektywem złapała bakcyla mody. Pracowała jako redaktor we francuskim Elle szybko awansując na posadę stylistki. Przełom nastąpił w 1990 roku, gdy jej córeczka Julia była bohaterką sesji dla Vogue Bambini. Na planie poznała Mario Testino, z którym szybko stworzyła zgrany duet stylistka – fotograf. Spod ręki tego dream team'u wyszło wiele sesji reklamowych i editoriali dla amerykańskiego i francuskiego Vogue'a. Przez 6 lat Carine była konsultantem i muzą Tom'a Forda, który projektował kolekcje dla Gucci i Yves Saint Laurent. Imponujące portfolio? To jeszcze nic! W 2001 przejęła schedę po Joan Juliet Buck na stanowisku redaktor naczelnego francuskiego Vogue. 

Carine Roitfeld

Młoda Carine Roitfeld

Carine Roitfeld

Styl Carine Roitfeld

W grudniu 2010 roku ogłosiła, że rezygnuje ze stanowiska, by poświęcić się „osobistym projektom”. Plotkom nie było końca – czy planuje zaprojektować własną kolekcję? Już w październiku 2011 ukazało się „Irreverent” („Lekceważąca”) - album z fotografiami ilustrującymi życie i karierę Carine. Niedługo potem sama zainteresowana oznajmiła, że „osobisty projekt” to... własny magazyn modowy. Pierwsze zdjęcie z „CR”, bo tak nazywać się ma wydawnictwo naprawdę działa na wyobraźnię. Carine pracuje też nad linią kolorów i akcesoriów do makijażu dla MAC, by dowiedzieć się więcej, kliknijcie tutaj!

Carine Roitfeld

Zwiastun magazynu "CR"

A Wy, jak oceniacie styl Carine? Czy rzeczywiście jest chodzącym paryskim szykiem? Czy inspiruje?

Carine Roitfeld

Styl Carine Roitfeld

Opracowanie: Natalia Woroniec

Foto: FameFlynet, mat. prasowe

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Modelka z przeszłością - Janice Dickson

Kolekcja Rafa Simonsa dla Dior

Dom mody Versace


Dodał(a): Natalia Woroniec , Poniedziałek 30.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×