Poflirtuj z marzeniami! Kurs projektowania i szycia ekskluzywnej bielizny!

Na temat doboru odpowiedniej bielizny niewiele kobiet ma wystarczającą wiedzę. Większość z nas przy jej zakupie kieruje się bowiem wyłącznie rozmiarem, który tak naprawdę posiada jedynie wartość orientacyjną. Efekt? Za mała bądź za duża bielizna, która zamiast upiększać, deformuje nasze ciało.

zdj gl. milion.jpg

Zastanawiałyście się kiedyś, co powiedziałaby Wasze ciało po całym dniu, gdyby mogło mówić? Niestety, pewnie w większości przypadków mogłybyśmy się nieźle zdziwić i porządnie oberwać za wszystkie odciski i obtarcia spowodowane źle dobraną bielizną. 

Jeżeli problemem są majtki, to ewidentnie mają zły rozmiar. I nie zawsze musi to oznaczać, że od początku dobrałyśmy nie ten rozmiar. Powodów zmiany wielkości może być kwestia przybrania na wadze lub co najrzadziej bierzemy pod uwagę, nasza bielizna się skurczyła. Dzieje się tak często wtedy, gdy zamiast prania ręcznego wrzucamy naszą delikatną bieliznę do pralki. A dla niej naprawdę nie ma nic gorszego.

Natomiast jeśli problem tkwi w biustonoszu, najprawdopodobniej oznacza to, że kupiłyśmy zbyt ciasny model. Fiszbina może wtedy nieprzyjemnie odtłoczyć piersi. Z kolei kiedy obwód czy ramiączka natrętnie szorują po ciele, nasz stanik ewidentnie jest za duży. 

Jak więc odpowiednio dobrać bieliznę? Jak już wcześniej wspomniałyśmy, przy jej kupnie z pewnością nie można kierować się wyłącznie rozmiarem, bowiem ten nierzadko może wprowadzić nas w niezłe maliny. Poza tym wiele kobiet stresuje się jednak numerkiem na metce myśląc o tym, co powiedzą inni, dokonuje nietrafionych wyborów. A przecież nie ma sensu torturować się rozmiarem 38, jeśli w danym modelu fig ładniej wyglądamy w 40. Liczy się więc tylko jedna zasada - wyglądam atrakcyjnie. A tej atrakcyjności nie doda nam rozmiar na metce, tylko ładnie zaokrąglona pupa, nie podzielona boleśnie wpijającymi się w ciało gumkami.

Bielizna-3.jpg

fot. Vittorio Roma

Jednakże największy problem podczas doboru odpowiedniej bielizny sprawia zawsze biustonosz. Trzymajcie się kilku poniższych zasad, które podaje projektantka Joanna Misztela, a kłopot za małych bądź za dużych stanik zniknie od razu!

- Obwód musi być ciasny, ale dawać możliwość oddychania i nie sprawiać dyskomfortu. Kiedy kupujemy biustonosz, powinien idealnie pasować po zapięciu na swój największy obwód. Nie dajmy sobie wmówić, że inne poziomy regulacji służą do dopasowania biustonosza przed zakupem. W trakcie noszenia i prania obwód często się rozciąga i wówczas, jeśli kupimy prawidłowo biustonosz, możemy go jeszcze doregulować.

- Fiszbina musi otaczać całą pierś i celować w połowę pachy. Biust powinien ładnie wypełniać miseczki. Nie może się z nich wylewać, niewłaściwa jest także pusta przestrzeń między miską a ciałem.

- Wyregulowane ramiączko powinno być dla nas komfortowe. To właśnie ono podtrzymuje i zamyka miseczkę na piersi.


A jak dobierać fason bielizny? Powinnyśmy kierować się swoją fizycznością. Niewielką asymetrię biustu możemy skorygować prostymi trikami, na przykład poduszeczkami wsuwanymi do przyszytych kieszonek. Ważne jest także dopasowanie bielizny do kreacji, tak aby kształt misek pokrywał się z kształtem dekoltu.

Bielizna-2.jpg
fot. Vittorio Roma

Marzysz o zaprojektowaniu i uszyciu oryginalnej kreacji?

Chcesz poznać typy bielizny oraz surowce potrzebne do ich wykonania?

Już niedługo zaczyna się „Kurs projektowania i szycia ekskluzywnej bielizny” w Splocie Artystycznym na ulicy Śniadeckich 17 w Warszawie!

Wykonasz wówczas pierwsze zadanie projektowe: koszulka z majtkami, stanik bez fiszbin z majtkami i pasem do pończoch. Przekonamy Cię, że to łatwiejsze niż myślisz!

Warsztaty poprowadzi Joanna Misztela - projektantka mody, stylistka i blogerka.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zapisz się tutaj.

SPLEĆ się!
Foto: Vittorio Roma
Projektant: Joanna Misztela
Modelki: Iga Górecka, Anna Roszczyk
Wizaż: Anna Gostkiewicz, Magdalena Meg Kowalska

Asystent: Mateusz Ross
Zdjęcia zostały zrealizowane w ” The Nine” Ul. Kredytowa 9 / Club&Restaurant


Dodał(a): Joanna Andrzejewska , Wtorek 10.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar