Pokaz Plicha na 43. piętrze

Ekskluzywny pokaz na 43. piętrze wznoszonego apartamentowca? Takiego wydarzenia nie było jeszcze w całej historii mody!

PLICH pokaz 8.jpg

Jak luksusowe, pełne przepychu i bogactwa stroje wkomponowały się  w surowy klimat niewykończonego budynku? Aby to sprawdzić, zaproszono koneserów ekskluzywnych nieruchomości, wyrafinowanej mody i wielkiej sztuki na 43. piętro najbardziej luksusowego apartamentowca w Polsce – Złota 44. W tej nietypowej scenerii 15 marca 2012 roku odbył się wyjątkowy pokaz kolekcji lato 2012 polskiego projektanta mody Plicha. Pikanterii wydarzeniu dodawał fakt,  
iż budynek wciąż jest w budowie!

Złota 44 to nie jedynie tło tego niezwykłego wydarzenia, ale żywa scena – umożliwiająca połączenie w harmonijną całość z pozoru skrajnie różne elementy. Na tle spektakularnej panoramy miasta, roztaczającej się  z wysokości niemalże 150 metrów, modelki w zwiewnych sukniach i złotych kaskach, prezentowały kreacje w przestrzeniach przyszłych apartamentów wieżowca.

Czym został podyktowany niezwykły pomysł aranżacji pokazu oraz jak Złota 44 koresponduje z kolekcją? - Moja kolekcja jest pełna kobiecości, klasyki z innej epoki, wdzięku, ciepła... – mówi projektant - tego czego najbardziej brakuje nam w dzisiejszych szybkich czasach. Osobowość i charyzma moich inspiracji do projektów w sezonie lato: Elizabeth Taylor z filmu Kleopatra oraz Piny Bausch, została zaprezentowana w miejscu, które idealnie wpasowane jest w ich temperament. Przestrzeń, siła, potęga, obraz i muzyka. Połączenie tych wszystkich cech w przedstawieniu na placu budowy luksusowego apartamentowca Złota 44, którego trzon jest goły, jeszcze nie pokryty szkłem, a sam pokaz odbywa się w momencie, gdy budzi się wiosna - ma dla mnie znaczenie bardzo symboliczne. Narodziny, początek, od wieków niosły ludziom nadzieje, a także dlatego, że były znaczącym symbolem wielkiej sztuki. - dodaje Plich.

Wieżowiec Złota 44, który w ubiegłym miesiącu osiągnął swą docelową wysokość  54-ego piętra, od momentu rozpoczęcia wznoszenia konstrukcji, był dla Warszawiaków nie tylko elementem panoramy miasta, ale przede wszystkim – symbolem najwyższej sztuki. Budynek autorstwa światowej sławy architekta Daniela Libeskinda, skupia na sobie uwagę ludzi kultury, stając się jedną z najważniejszych wizytówek Warszawy.  


Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Białe ubrania

Retromania

Poczuj miętę


Dodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 19.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×