Powrót kontrowersyjnej sukienki w szczytnym celu

Pamiętacie spór o jej kolor? Sprawdźcie, czemu teraz służy.

Powrót konktrowersyjnej sukienki w szczytnym celu

Ta sukienka wzbudziła sensację. Chyba nie ma osoby, która by nie porównywała jej koloru z opiniami innych. Jej fenomen doprowadził do wielu wystąpień naukowców, którzy odpowiadali na pytania, jak pracuje ludzkie oko. Zobaczcie: Ta sukienka jest hitem internetu! Jakiego koloru jest według was?

Rozgłos sukienki postanowili wykorzystać działacze Armii Zbawienia. W RPA pojawiły się wyraziste plakaty. Dlaczego akurat tam? Otóż właśnie w RPA dochodzi do przemocy domowej, której ofiary są liczone w setkach tysięcy, a ta liczba nadal rośnie. Na bilbordach przeciwdziałających znęcaniu się nad bliskimi widnieje napis: "Dlaczego tak trudno zobaczyć czarny i niebieski?”. Podane zostały także statystyki, z których wynika, że jedna na sześć kobiet w tym kraju doświadcza na sobie przemocy domowej. 

Ten problem niestety jest też powszechny w Polsce. Statystyki wykazują, że w 2014 roku ofiarami przemocy domowej było ponad 100 tys. osób, z czego prawie 73 tys. stanowiły kobiety. Dane dotyczą tylko osób, które poprosiły o pomoc policję. 

W Polsce działa kilka organizacji niosących pomoc ofiarom przemocy. Ich pełna lista znajduje się na stronie patkub.com.pl

Powrót konktrowersyjnej sukienki w szczytnym celuZobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Twitter/salvationarmyukDodał(a): Anka P. , Sobota 07.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
blodka
Sama głowiłam się nad tym, jaki kolor ma sukienka. I w życiu nie skojarzyłabym tego z taką akcją.
Dodano: 2015-03-09 09:17:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×