Project Runway - kto wygrał pierwszą polską edycję?

Maciej Sieradzky, Liliana Pryma i Jakub Bartnik - ta trójka powalczyła o główną nagrodę w pierwszej polskiej edycji programu Project Runway! Kto z nich zwyciężył?

Project Runway - kto wygrał pierwszą polską edycję?

Project Runway - kto wygrał pierwszą polską edycję?

Świat mody nie przyjmuje mięczaków - powiedziała podczas finału Project Runway Anja Rubik. Zdecydowanie osoba, która wygrała program i obecnie jest najlepiej zapowiadającym się projektantem w Polsce, nie zalicza się do osób o słabym charakterze.

Niepokorny, dla niektórych trudny w obyciu, bez wątpienia zdolny i konsekwentny w działaniach, tak możemy opisać Jacoba, czyli Kuba Bartnika - zwycięzcę pierwszej polskiej edycji programu Project Runway.

Kuba Bartnik na poważnie zajmuje się modą od 17 roku życia, jak sam wyznał jego droga nie była lekka, ponieważ realizował swoje marzenia wbrew opinii wszystkich, łącznie z rodziną. Projektant ma na swoim koncie już kilka znaczących sukcesów m.in. jest laureatem konkursu OFF Fashion, co umożliwiło mu rozpoczęcie nauki na skandynawskiej uczelni TEKO. Jego kolekcja dyplomowa na  University of Edinburgh została pokazana na Graduate Fashion Week w Londynie. Projektant jest założycielem marki  Jacob Birge Vasion, która dwukrotnie gościła już w Londynie podczas tygodnia mody.

Zwycięzca programu Project Runway otrzymał trzysta tysięcy złotych, mecenat artystyczny marki SIMPLE oraz sesję zdjęciową  opublikowaną w magazynie ELLE, której motywem przewodnim ma być autorska kolekcja. Jacob zapytany o to na co wyda okrągłą sumę, bez zająknięcia odpowiedział: "Na modę. Na moją markę Jacob Birge Vasion.". Jego marzeniem jest dołączyć do światowej ligi projektantów, cel Paryż.

Trzymamy kciuki!


43f6bffc175dccc2a0c56106422be6c4,641,0,0,0.jpg

Kuba Bartnika


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasoweDodał(a): Marietta Przybyłek , Poniedziałek 26.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
Nie powinien wygrać ! Stawiałam na Lily lub Maćka !
Dodano: 2014-07-10 03:46:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
wygrał ten co potrafi "ściągać" a przegrał ten, który ma własny styl i dopiero
obcy jak go ocenią będzie sławny, nasze "gwiazdy" mody zawsze były zapatrzone na sztywniaków i "mundurowców" . Szkoda, że nie potrafimy docenić prawdziwe perły talentu.
Dodano: 2014-05-26 16:16:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×