Prozdrowotna inicjatywa Vogue

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie... Czyżby redaktorki światowych edycji Vogue wzięły sobie do serca słowa Kochanowskiego? Wszystkie dziewiętnaście wydań czerwcowej biblii mody poświęcone jest sportowi, zdrowemu stylu życia i dobremu samopoczuciu. W teorii idea służyć miała promocji realnego obrazu ludzkiego ciała w magazynach modowych. W praktyce... wyszło różnie.

Prozdrowotna inicjatywa Vogue

Zdrowy styl życia

Uzdrawiające właściwości Vogue znane są wszystkim fashionistkom (Carrie Bradshaw wolała nawet kupić magazyn, zamiast przeznaczyć pieniądze na obiad – twierdziła, że ta lektura żywi ją znacznie lepiej). Jednak czy redaktorom Vogue udało się uchwycić koncept „w zdrowym ciele, zdrowy duch” za pomocą zdjęć okładkowych i edytoriali? Prezentujemy trzy, naszym zdaniem, najbardziej udane próby, a także trzy porażki.


isabellacover.jpg

Vogue Italia – najbardziej ekscentryczne ze światowych wydań. Redakcja postawiła na Isabellę Rossselini, włoską aktorkę i dziennikarkę, której cyferka w metryce może być sumą wieku trzech modelek młodego pokolenia. Ciekawe i odważne posunięcie! Pani Rossellini promienieje szczęściem i pewnością siebie, udowadniając, że i po pięćdziesiątce kobieta nie musi i nie powinna usuwać się w cień. Rewelacyjne przesłanie!

Prozdrowotna inicjatywa Vogue

Vogue USA – sportowcy na okładce magazynu modowego to rzadkość. Smukłe, wysportowane ciała, promienne uśmiechy i wiatr we włosach – aż chce się patrzeć! Olimpijscy reprezentanci USA prezentują się świeżo i optymistycznie, wysyłając komunikat „Sport to zdrowie!”. Nie sposób odmówić im racji. Plus dla Anny Wintour za dosłowne podejście do tematu.

Prozdrowotna inicjatywa Vogue


Vogue Paris – na pierwszym planie pupa aniołka Victoria's Secret, Gisele Budchen, czyli marzenie i aspiracja wielu z nas. Gisele jest szczęśliwą żoną i matką, która umiejętnie zarządza też swoją karierą inspirując miliony. Najlepiej zarabiająca modelka świata wychodzi naprzeciw młodym modelkom – szkieletom i sama w sobie jest promocją zdrowego stylu życia. To okładka do oprawienia w ramy i przywieszenia na ścianie, by zerkać na nią w momentach zniechęcenia, świetnie motywuje do ćwiczeń – pośladków i silnej woli. Super!

Prozdrowotna inicjatywa Vogue


Vogue Netherlands – holenderski Vogue dopiero rozpoczął swoją działalność a już zaliczył pierwszą wpadkę. Na okładce pojawiła się Guinevere Van Seenus. Mały plusik za rodzimą modelkę, ogromny minus za jej niezdrowy wygląd. Wychudzona klatka piersiowa i zmęczona twarz nie przywodzą na myśl zdrowego stylu życia, co najwyżej styl życia typowej modelki – nieprzespane noce i nigdy pełny talerz. Przykro patrzeć.

Prozdrowotna inicjatywa Vogue


Vogue Korea – zaskakuje nietypowym podejściem do tematu zdrowia. Modelka Han Hye Jin trzyma wiszący nad jej głową drążek do ćwiczeń akrobatycznych. Oprócz tego, brak odniesienia do sportu czy zdrowia. Z połów sukni wyziera chude udo, modelka spogląda groźnie... Brak tu radości, optymizmu i promiennego przesłania. A mogło być tak pięknie...

Prozdrowotna inicjatywa Vogue

Vogue Taiwan – z okładki zadziornie spoziera na nas Shu Qi, była prostytutka, dziś wzięta aktorka. Jej przemiana to jedyne odniesienie do idei promowania dobrego stylu życia, jakie zauważamy. Chuda ręka, błyszcząca mini i mocno natapirowane włosy nie kojarzą się z naturalnością i wewnętrznym samozadowoleniem. Zwykła okładka Vogue. A i zdjęcie nie zachwyca...

Opracowanie: Natalia Woroniec
Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Inspiracje projektantki

Zuo Corp. na wiosnę i lato 2012

Lookbook Mohito


Dodał(a): Natalia Woroniec , Piątek 22.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
olinkaa24
powinno się pokazywac prawdziwe kobiety, a nie wychudzone modelki
Dodano: 2012-06-22 19:53:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×