Rozciąganie butów skórzanych - poznaj sprawdzone sposoby!

Przedstawiamy proste i szybkie sposoby na rozciągnięcie niewygodnych butów!

iStock_101515429_MEDIUMmain.jpg

Czy Tobie również zdarzyło się kupić w sklepie obuwniczym piękne i modne skórzane buty, które podczas zakupów wydawały się obuwiem idealnym, ale w domu, na spokojnie, okazało się, że nie da się w nich zrobić kilku kroków, bo są niewygodne lub nawet nieco za małe?

My znamy takie przypadki z autopsji! Ale, spokojnie, istnieją sposoby na to, aby w prosty sposób nieco rozciągnąć skórzane buty. 

Jak to zrobić? Podpowiadamy! 


Rozciąganie butów ze skóry lakierowanej

Istnieje kilka metod na rozciągnięcie butów ze skóry lakierowanej. My polecamy jeden z najprzyjemniejszych. 

Wystarczy zagotować wodę na herbatę. Gdy woda będzie wrząca, przykładamy but w taki sposób (najlepiej środkiem podeszwy do dołu), aby para zadziałała na jego wnętrze. Trzymamy tak przez kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund, po czym zakładamy na nogę, które jest odziana w grubszą skarpetkę. Robimy herbatę i relaksujemy się, chodząc przez chwilę po domu w butach, aby się rozciągnęły. Czym rozciągnąć buty skórzane? 

Naszym sprawdzonym sposobem na rozciąganie butów ze skóry jest także lekkie zmoczenie grubych, wełnianych skarpet (bardziej zwilżenie ich wodą - tak, aby z nich nie kapało i aby skarpety całe nie zostały przesiąknięte wodą) oraz założenie ich na stopy, a następnie nałożenie na nogi butów i chodzenie tak po domu przez dłuższą chwilę. Buty powinny się rozciągnąć. Jeśli to jednak wciąż rozciągną się za mało, polecamy też "wyklepanie" wewnętrznej strony obuwia młotkiem na wysokości pięty, co powinno spowodować rozciągnięcie obuwia. 

Zobacz też: Jak dbać o skórzane buty?

 zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Blanka Kaczmarek , Wtorek 18.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×