Rozważna i romantyczna

Uchodzi za skończoną piękność i ikonę stylu. Słynie z porcelanowej cery, orzechowych włosów i figury modelki. Dzięki urodzie brytyjskiej arystokratki podbiła Hollywood. Najczęściej gra przedwojenne elegantki i dziewiętnastowieczne damy. W koronkowych sukienkach i kostiumach retro wygląda zjawiskowo. Olśniewa klasą, podbija rankingi dla najlepiej ubranych, a sam Karl Lagerfeld nazwał ją swoją muzą!

Rozważna i romantyczna

Gdy jednak po raz pierwszy wyszła na czerwony dywan, nikt nie podejrzewał, że będzie ikoną stylu. Miała przyklapnięte, zafarbowane na czarno włosy, dżinsy i top przypominający bandaż. Był tak krótki, że odsłaniał cały mocno opalony brzuch z tandetnym kolczykiem w pępku. Dopiero co skończyła 17 lat i właśnie odniosła poważny sukces, grając w pierwszej części „Piratów z Karaibów”. Choć urodziła się w Londynie, nie miała nic wspólnego z fashionistkami oblegającymi Topshop. Od stylowych ramonesek wolała zwykłą skórę ze  ściągaczami i rozciągnięty sweter. Co gorsza, nie umiała podkreślać swoich atutów. Na orzechowe fale nakładała pasemka i była krótko ostrzyżoną blondynką z „pazurkami”!  

Talent czy ładna buzia?


Działo się tak pewnie dlatego, że jako nastolatka nie miała czasu zajmować się wyglądem. Od wczesnego dzieciństwa grała w serialach telewizyjnych, a w wieku 3 lat posiadała już własną agentkę. W robieniu kariery wspierali Keirę rodzice: mama aktorka i ojciec scenarzysta. Sukces nie przyszedł jednak tak łatwo, jakby się mogło wydawać. Krytycy pisali, że dziewczynka nie ma talentu, co nadrabia ładną buźką. – Zawsze czułam się jak ktoś, kto
musi ciągle coś udowadniać – skarżyła się w wywiadach. Efekt był taki, że gdy już dorosła, przyjmowała prawie wszystkie role, jakie jej oferowano. Przez kilka lat właściwie nie schodziła z planu. – Jestem pracoholiczką. Nie potrafię powiedzieć, co robiłam w ubiegłym roku, a co dwa lata temu. Pięć lat zlewa mi się w jeden rok – rozpaczliwie wyznawała w wywiadach.


Tekst: Anna Frątczak

Fot: BE&W


Więcej w kwietniowym wydaniu magazynu HOT Moda&Shopping!Dodał(a): Redakcja , Wtorek 01.03.2011 (aktualizacja: 2011-07-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.