Stylowy rok akademicki, czyli jak się ubrać na uczelnię?

Powrót na uczelnię lub rozpoczęcie nauki w szkole wyższej to doskonała okazja, by zaprezentować się z jak najlepszej strony. Sprawdź, jak powinien wyglądać Twój strój na uczelnię, by uniknąć modowego i obyczajowego faux pas.

Stylowy rok akademicki, czyli jak się ubrać na uczelnię?

Przede wszystkim pamiętaj o dwóch podstawowych zasadach wynikających z miejsca i okoliczności, w których się znajdujesz oraz etapu życia, w który właśnie wkroczyłaś. Uczelnia to miejsce z zasady konserwatywne, dlatego zbyt głęboki dekolt lub bardzo krótka spódnica mogą narazić Cię na nieprzyjemności ze strony wykładowców lub władz szkoły. Pora również pożegnać się z dzieciństwem na rzecz bardziej kobiecego wizerunku. Zrezygnuj więc z infantylnych wzorów i gadżetów, zastanów się czy Twoje ulubione marki nie są przypadkiem skierowane do nastolatek, do których już nie należysz.

Zobaczcie także: Męskie stylizacje z oryginalnymi marynarkami

Inauguracja roku akademickiego to uroczystość wymagająca eleganckiego stroju, dlatego warto odłożyć ukochane dżinsy chociażby tylko na ten jeden dzień. Nie oznacza to oczywiście, że musisz rezygnować z wygody i funkcjonalności. Doskonale sprawdzi się na przykład bardzo modny w tym sezonie garnitur, który podkreśli Twoją kobiecość oraz zapewni Ci komfort i stylowy wygląd.

Zobaczcie także: Białe trampki idealne na jesień 2015 - przegląd

Na co dzień możesz pozwolić sobie na więcej luzu. Dobrym rozwiązaniem jest styl smart casual czyli sportowa elegancja. Przykładowym zestawem jest połączenie dżinsów lub chinosów z elegancką koszulą i butami na obcasach. W Twojej szafie powinny się również znaleźć mniej formalne marynarki, kardigany, spódnice przed kolano, baleriny, mokasyny i niezbyt ostentacyjna biżuteria.


Opracowanie: Anna Rabstein
Foto: Shutterstock

stylistka_mk_belka_2.jpg

Zobaczcie także:

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 24.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×