Święto młodej mody w Wilanowie

Coroczny pokaz dyplomowy Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń modowych. To już po raz trzeci będziemy mogli zobaczyć kolekcje dyplomowe absolwentów MSKPU. Szkoła ta jest jedyną w Polsce, która została wybrana jako oficjalny partner UCA – University for the Creative Arts z Wielkiej Brytanii , obok Central St. Martin’s oraz London Collage of Fashion (wiodąca szkoła mody w Anglii).

MSKPU2.jpg

Siłą MSKPU jest kadra nauczająca. Wśród wykładowców są min.: Andrzej Foder, Michał Szulc, Agata Koshmider, Mariusz Przybylski. Przy takim programie edukacyjnym i kadrze nauczającej nietrudno o rewelacyjne osiągnięcia, których szkoła na swoim koncie ma już wiele. Absolwenci MSKPU to dziś już znaczące nazwiska w świecie mody np.: Kamil Owczarek ( BohoBoco) , Magdalena Butrym ( LaMania) czy też Grzegorz Maldoror Matląg, Sophie Kula, Joanna Wysoczyńska i Sylwia Rochala.

Pokazy Dyplomowe Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru to prestiżowa impreza, która skupia przedstawicieli świata mody: firm odzieżowych , showroomów, reporterów, dziennikarzy czy też stylistów. Jest to ukoronowanie 2,5 letniej nauki i długo wyczekiwany dzień przez absolwentów. 

- Prace dyplomowe powstały przez ostatnie pół roku , pod czujnym okiem  promotorów. Każdy uczeń musiał osobiście zorganizować produkcję pełnej kolekcji oraz sesję zdjęciową, w tym przygotować swoje port folio. Jest to ostatnie i zarazem najważniejsze zadanie w szkole, które ostatecznie przygotowuje młodego projektanta przed wejściem na rynek - mówi Agata Koshmider, projektantka i wykładowczyni MSKPU.

MSKPU1a_edytowany-1.jpgSzkoła bardzo motywuje i przygotowuje swoich studentów do udziału w najbardziej prestiżowych konkursach mody w Polsce i zagranicą. Wielu z nich ma na swoim koncie sukcesy np. Małgorzata Skorupa, zeszłoroczna absolwentka, wygrała 3 edycję Fashion Designer Awards.

- Pokaz jest niesamowitą motywacją dla dyplomantów. Najprawdopodobniej młodego projektanta nigdy nie byłoby stać na samodzielne zorganizowanie imprezy z takim rozmachem - dodaje  Michał Szulc, projektant i wykładowca MSKPU.
Na pokazie dyplomowym gościem specjalnym będzie Donna Ives – wykładowca UCA, Rochester, która na pokazie Dyplomowym MSKPU wybierze najlepszą jej zdaniem kolekcję – nagrodzoną dyplomem.

Pokaz dyplomowy odbędzie się 13 marca 2012 w Pałacu Wilanowskim w budynku Oranżerii.


Więcej informacji na www.mskpu.com.pl

Źródło: Mat. prasowe

Przeczytaj również:

Białe ubrania

Retromania

Poczuj miętęDodał(a): Karolina Czaja , Poniedziałek 12.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×