5 świetnych sposobów na odświeżenie swojej szafy, bez wydawania pieniędzy

Czy wiedziałaś, że odświeżenie swojej garderoby pomoże Ci pozbyć się nie tylko bałaganu, ale również negatywnej energii? W zorganizowanej szafie łatwiej znajdziesz ulubione ubrania i dodatki, dlatego ubieranie się stanie się o niebo przyjemniejsze.

iStock-512804970.jpg

Zacznij od sprzątania

Zastanawiasz się, jak to zrobić? Podziel wszystkie rzeczy w szafie na pięć działów: zachować, naprawić, oddać, wyrzucić i sprzedać. Co powinnaś zachować? Na pewno nie ubrania, których nie nosiłaś od roku. Najprawdopodobniej już nigdy ich nie założysz. Jeśli uważasz, że coś jest w dobrym stanie, a i tak nigdy już tego nie założysz, oddaj to lub sprzedaj. Zapomnij o wartościach sentymentalnych, chyba że mowa o biżuterii, którą dostałaś od babci. Wszystkie te słodkie sukienki, które wkładałaś na randki dziesięć lat temu, niepotrzebnie zalegają w szafie. Pozbycie się ich nie sprawi, że przestaniesz pamiętać o dawnych czasach.

Przeszukaj szafy mamy, babci i cioci

Jeśli wciąż mieszkasz z rodziną, będzie to oczywiście o wiele łatwiejsze zadanie. Nie musisz zakradać się do ich szaf w tajemnicy. Wystarczy z nimi porozmawiać i zapytać o ubrania z lat 60' i 70'. Możesz być niemalże pewna, że w ich szafach znajdują się głęboko ukryte skarby sprzed lat. Myśl niesztampowo, nie bój się wykorzystać ubrań ojca lub jeansów swojego chłopaka.

Znajdź zaufanego krawca

Uznałaś, że warto pozbyć się starych ubrań, ale zauważyłaś, że wciąż masz swoją ulubioną parę spodni, której nie możesz nosić ze względu na przybranie kilku kilogramów lub odwrotnie, są na Ciebie zbyt duże? Zabierz je do krawca. Zobaczysz, że wkrótce staniecie się najlepszymi przyjaciółmi. Sprawne ręce krawca potrafią zdziałać cuda. Znajdź kogoś w swoim mieście i zbierz do niego wszystkie ubrania, które chciałabyś poprawić, łącznie z Twoimi inspiracjami znalezionymi w Internecie. Nie bój się pytać o zniżki, będziesz go często odwiedzała!

Zrób to sama

To najlepszy i najłatwiejszy sposób na odświeżenie swojej garderoby! W Internecie jest mnóstwo przepisów i pomysłów, które pozwolą Ci zaktualizować swoją szafę, ale także zapewnią Ci przy tym świetną zabawę! Co więcej, ludzie będą oszołomieni, kiedy dowiedzą się, że to, co masz na sobie, jest wykonane własnoręcznie!

Zanim kupisz, zastanów się

Przyznaj, czy naprawdę potrzebujesz tak ogromnej ilości ubrań? Z kilku podstawowych elementów, możesz stworzyć naprawdę boskie outfity na różne okazje. Nigdy nie chodź na zakupy bez konkretnego planu. To prowadzi wyłącznie do impulsywnego kupowania ubrań, na które wydasz mnóstwo pieniędzy, a i tak wylądują na dnie Twojej szafy!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 19.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×