Jak zorganizować więcej miejsca w szafie?

Masz problem ze zbyt ciasną szafą? Jeśli mimo wszystko nie planujesz jej za chwilę wyrzucić bądź oddać, sprawdź, w jaki sposób możesz zdobyć więcej miejsca dla swoich rzeczy!

ThinkstockPhotos-490881292.jpg

 Być może jesteś osobą, która uwielbia planować każdy element swojego dnia, podróży czy zakupów. Być może jest odwrotnie - wszystko przychodzi Ci spontanicznie w najmniej oczekiwanym momencie. A może jesteś połączeniem jednego i drugiego? Jeśli robisz zakupy przez internet na pewno przynajmniej raz złapałaś się na tym, że zamawiasz zbyt wiele rzeczy i gryzły Cię wyrzuty sumienia. I tu jest Twoja pensja pogrzebana!


Przyjrzyj się historii swoich transakcji. Zajrzyj też do ostatnio zakupionych rzeczy na zalando czy allegro. Portfel zapchany rachunkami też się przyda. A teraz sprawdź na jakie rzeczy wydałaś najwięcej pieniędzy? Założę się, że są to dodatki: buty, torebki, opaski, biżuteria w każdej postaci i inne drobiazgi. Możesz być też przypadkiem sukienkowym czy generalnie ubraniowym. Po prostu podlicz wydatki na wybraną rzecz (najczęściej wybieraną przez Ciebie).


Zobacz też: 10 zasad królowej e-zakupów


Zrozumiesz mnie, gdy zajrzysz do szafy. Ile z tych rzeczy kupionych przez ostatnie pół roku jest regularnie używanych? A ile z nich powtarza się do znudzenia, tak, że nagle masz w szafie multum podobnych do siebie rzeczy? Abyśmy się dobrze zrozumiały - nie mówimy o ubraniach, które nosisz codziennie (jak jeansy do pracy czy żakiet). Gdy policzysz ile wydałaś na kosztowne rzeczy, których wcale nie nosisz, zobaczysz w czym rzecz.


Sprawdź: Poznaj sposoby na rozsądne zakupy w internecie


Innym problemem jest to, że kupowane akcesoria, ubrania, torebki czy buty, też muszą się gdzieś mieścić - tutaj pojawiają się dodatkowe wydatki. I tak koło się nie zamyka… bo przecież po kolejnej wypłacie kupisz kolejne buty, które włożysz 2 razy a potem zakurzą Ci szafę na kolejne 5 lat. To może być uzależnienie, przejawiające się potrzebą kupna drobiazgu, który poprawi Ci humor. A nie lepiej rozsądniej wydawać pieniądze i cieszyć się jakością?


Źródło: Whowhatwear

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Poniedziałek 22.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×