Twój zmechacony sweterek będzie jak nowy!

Zapoznaj się z kilkoma sposobami usuwania kłaczków z twojego ulubionego sweterka.

sweterkigl.jpg

Twój sweterek będzie jak nowy!


"Tylko nie mój ulubiony sweterek!" - podpowiadamy jak uniknąć zmechacenia twoich ubrań.

Wiele z was ciągle boryka się z tym problemem. Przedstawiamy kilka łatwych trików, które pomogą ci odnowić sweterki. Sprawdź sama:

1. Weź pumeks i owiń go starą pończochą. Tak przygotowanym sprzętem przecieraj materiał, aż zobaczysz efekt. Następnie zbierz pozostałości rolką do sierści i gotowe. Twój sweterek znów wygląda jak nowy.

2. Kolejnym sposobem jest maszynka do golenia bez paska nawilżającego. Jest to dobry sposób, ale trzeba uważać, żeby nie przedziurawić sweterka. Ułóż ubranie na płaskiej powierzchni, najlepiej na desce do prasowania i delikatnymi ruchami spróbuj "ogolić" sweterek ze zmechaconych kulek.

3. Na rynku są również dostępne golarki do ubrań, które zbierają zmechacenia. Ich cena waha się od 10-25 zł. Efekt jest podobny do dwóch poprzednich sposobów. Różni się tylko ceną, ponieważ jest najdroższy.

Aby uniknąć zniszczenia ulubionych ubrań, należy stosować się do zaleceń zawartych na metce przy ubraniu. Warto również stosować płyny zmiękczające, które sprawiają, że tkanina mniej się elektryzuje i mniej przyciąga kłaczki.

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Justyna Nowosielecka , Niedziela 26.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×