Valentino - powrót mistrza

Wczoraj Valentino pokazał światu mody swoje nowe kreacje! Mistrz nie powrócił jednak do współpracy ze swoim domem mody, z którego odszedł 4 lata temu. Jego nowe projekty można było podziwiać wczoraj wieczór na deskach nowojorskiego baletu.

Valentino - powrót mistrza

Valentino - powrót mistrza

Kiedy cztery lata, będący wciąż na szczycie Garavani Valentino, postanowił odejść na emeryturę, zostało to poczytane jako duża strata dla świata mody. Marka "Valentino" działająca od 1960 roku i zaliczana do najbardziej ekskluzywnych na świecie straciła swojego głównego projektanta, który jednak nigdy nie żałował swojej decyzji:

"Odszedłem, ponieważ w świecie mody osiągnąłem już prawie wszystko. Poza tym nie podobało mi się to, w jakim kierunku podążał przemysł modowy".

Valentino - powrót mistrza

Valentino - powrót mistrza

Valentino bynajmniej nie spoczął na laurach i mimo swoich 80 lat wciąż aktywnie poszukuje nowych wyzwań. Do takich można zaliczyć współpracę z New York City Ballet. Mistrz słynący z pięknych projektów haute couture, stworzył oryginalną kolekcję 16 strojów na potrzeby przedstawień prezentowanych w najnowszym sezonie . W repertuarze znajdzie się między innymi  "Eugeniusz Oniegin" Piotra Czajkowskiego.

Zobacz galerię kreacji Valentino!

Jak zaznacza Valentino, praca nad tą nietypową kolekcją sprawiła mu ogromną przyjemność, choć to nie pierwsze takie jego doświadczenie. W 2009 roku zaprojektował już bowiem stroje dla Wiedeńskiego Baletu.

 Valentino - powrót mistrza

Valentino - powrót mistrza

"To dla mnie nowe życie i wspaniałe doświadczenie. Robię to z wielką przyjemnością" - mówi projektant, zaznaczając, że nie czuje żadnej nostalgii za światem high-fashion, z którym był związany całe życie.

Fanii talentu Valentino mogą podziwiać jego dzieła w pierwszym wirtualnym muzeum 3D, które projektant udostępnił w zeszłym roku. Znajdziesz je TUTAJ.

Valentino - powrót mistrza

Valentino - powrót mistrza

Foto.: Facebook

Źródło: MilionKobiet.pl


Dodał(a): Wiktoria Jakubowska , Piątek 21.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×