"Być jak Audrey Hepburn" - magiczna moc małej czarnej

Zachęcamy do sięgnięcia po tę niezwykle wciągającą lekturę, która sprawi, że uwierzycie w moc małej czarnej!

audreuh-1eb045229329b6ec5cb936cd181ec754_4ac975.jpg

Wszystko zaczęło się od małej czarnej sukienki – tak brzmią pierwsze słowa książki, a pierwsze słowa książki są zawsze niezwykle ważne. Dla czytelnika mają znaczenie wręcz pierwszorzędne. Można bowiem historię rozszyfrować od razu i odłożyć książkę lub stać się zakładnikiem jej tajemniczości. I tak jest w przypadku opowieści Mitchella Kriegmana „Być jak Audrey Hepburn”. Niezwykle wciągająca i trzymająca w napięciu historia młodej kobiety, przenosi w świat nowojorskiego blichtru elit i dziewczyny, która marząc o lepszym życiu, odważyła się sięgnąć do tego świata, a uczyniła to za sprawą pewnej legendarnej małej czarnej.

JAK mała czarna zmienia życie kobiety 

Lisabeth to młoda dziewczyna z przedmieść, która borykając się z problemami rodzinnymi i szarą rzeczywistością z uwielbieniem oddaje się filmowym perypetiom postaci tworzonych przez Audrey Hepburn. Postawa aktorki, jej styl, błyskotliwość, a nawet akcent fascynują dziewczynę do tego stopnia, że pewnego dnia decyduje się na popełnienie modowej zbrodni.

Z pomocą najlepszej przyjaciółki udaje się jej przymierzyć kultową, przebywającą w Metropolitan Museum of Art w Nowym Yorku, sukienkę Givenchy’ego, którą w filmie "Śniadanie u Tiffany’ego" miała na sobie Audrey Hepburn. Kilka dodatkowych zmian sprawia, że wielki świat zgromadzony na przyjęciu bierze ją za celebrytkę.

Przerażona Lisabeth długo opiera się pokusie grania roli swojego życia, do momentu, kiedy Bunia, ukochana babcia, wręcza jej malutki kluczyk z różową wstążką, który jest kluczem do marzeń dziewczyny. Wkrótce niesiona przez wiatr blichtru zauważa, że jej nowe życie nie jest do końca takie, jak sobie wyobrażała i zupełnie odmienne od tego, które wiodła Holly Golightly.

Książka napisana jest językiem, dzięki któremu pochłania się ją w zastraszająco szybkim i przyjemnym tempie.  Przeznaczona dla młodych kobiet, które próbują odnaleźć siebie i drogę życiową, którą będą podążać. Dzięki autorowi, który niezwykle ciekawie i wiarygodnie oddaje inteligencję emocjonalną bohaterów, czytelniczki od razu polubią główne postacie i utożsamiając się z nimi, będą miały możliwość przeniesienia się do ich świata. 

Książka idealnie nadaje się na długie jesienne i zimowe wieczory, dlatego będzie fantastycznym prezentem, dla osób, które wciąż poszukują odpowiedniej drogi lub dla samej siebie!  

To książka dla każdej kobiety, która wierzy w magiczną moc doskonałej sukni. Kriegman stworzył pełną uroku baśniową opowieść, która została napisana tak sprawnie, że każda kobieta ją czytająca bez trudu wczuje się w przeżycia młodej Lisbeth. Być jak Audrey Hepburn z pewnością zyska uznanie szerokiej publiczności – Julie Cross, bestsellerowa autorka "Burzy".

Mitchell Kriegman – autor powieści oraz krótkich form prozatorskich. Jego opowiadania ukazały się między innymi w „The New Yorker”, „Glamour” czy w „Harper’s Bazaar”. Zajmuje się również pisaniem scenariuszy oraz tworzeniem filmów.

Zdjęcie: materiały prasowe


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Wtorek 15.11.2016 (aktualizacja: 2016-12-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×