Dlaczego księżniczki Disneya zawsze noszą niebieski kolor ubrań?

To ma sens!

księzniczki fotord.jpg

Księżniczki Disneya to bohaterki, przy których dorastają całe pokolenia dzieci. Nieustraszone postawy, dobroć i piękno, to nie jedyne cechy, które je łączą. Czy zauważyłaś, że te ikoniczne postacie najczęściej ubrane są w kolor niebieski? 

Projektant Christopher Kane zdradził, co zaobserwował, tworząc kolekcję inspirowaną bajką „Piękna i Bestia”. Kiedy zaczynasz obserwować bohaterki Disneya, zauważasz, że ten kolor towarzyszy im najczęściej - opowiada projektant.

Mężczyzna ma rację. Od lodowej peleryny królowej Elsy, do błękitnej sukienki Alicji z krainy czarów. Disney uwielbia ten kolor. I nie jest to zbieg okoliczności. Leatrice Eiseman z Instytutu Pantone twierdzi, że powodem jest wzmacnianie pozycji kobiet- ubierając księżniczki w błękity, autorzy dodają im mocy. To bardzo subtelny sposób mówienia, że młode, piękne kobiety też mogą być silne i władcze. 

Analizując tok myślenia projektanta, ma to sens. Jasmine ucieka ze szponów Jafara, Kopciuszek pokonuje swoja okropną macochę, uczestniczy w balu i spotyka księcia, a Elsa akceptuje swoją lodową odmienność. 

Dodatkowym powodem, dla którego księżniczki noszą wyłącznie ten kolor, jest… niebo. Jego kolor wzbudza pozytywne emocje i daje nadzieję. 

Zdjęcie: youtube

Źródło: Elle

Zobacz też: 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 22.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×