Kolekcja Rafa Simonsa dla Dior

Paryski tydzień mody haute couture trwa. Wczoraj odbył się jeden z najdłużej wyczekiwanych przez publiczność w tym sezonie, pokaz debiutanckiej kolekcji Rafa Simonsa dla domu mody Christian Dior. Debiut z pewnością udany.

Debiutancka kolekcja Rafa Simonsa dla Dior

Debiutancka kolekcja Rafa Simonsa dla Dior


Po roku „bezkrólewia” w domu mody Dior pojawił się nowy dyrektor artystyczny. Jest nim 44-letni Belg Raf Simons. Presja ogromna, bo stanowisko objął po Johnie Galliano, który opuścił markę w obliczu antysemickiego skandalu. Ale Galliano to przede wszystkim wielki wizjoner, a Dior w czasie jego panowania mógł poszczycić się najbardziej zjawiskowymi i teatralnymi pokazami haute couture. Raf Simons tuż przed objęciem pozycji w Diorze, został zwolniony po siedmiu latach ze stanowiska dyrektora artystycznego u Jil Sander, dla której zaprezentował jedną z najpiękniejszych kolekcji sezonu.
Swoją przygodę z modą rozpoczął w roku 1995, po studiach wzornictwa przemysłowego i projektowaniu mebli. Później wykładał na wydziale mody wiedeńskiego uniwersytetu oraz projektował odzież męską pod swym własnym nazwiskiem.
Posada u Diora jest dla Simonsa bez wątpienia wygraną na loterii. Belg przyznał w oświadczeniu, że jest zachwycony możliwością dołączenia do domu mody, który w jego oczach "jest symbolem absolutnej elegancji”.

Raf Simons w cudowny sposób oddał charakter marki, nie rezygnując przy tym ze swojego minimalistycznego stylu. Kolekcja klasyczna, elegancka i spójna, zachwyca prostotą i czystością geometrycznych kształtów. Kobieta Diora jest jednocześnie delikatna i stanowcza. Kreacje przywołują w pamięci obrazy filmów z Audrey Hepburn: "Śniadanie u Tiffany'ego" czy "Sabrinę". Romantyczne koktajlowe sukienki Simons zestawia z architektonicznymi płaszczami i garniturami. Dominują gorsetowe góry sukni, głębokie dekolty w kształcie litery "V" oraz odcięcie w talii. Dior stawia na subtelną kobiecość. Tej jesieni Raf Simons chce kobiety ubrać, a nie je przebierać, wyeksponować nasze największe atuty. Chapeau bas panie Simons!Dodał(a): Martyna Matysiak , Wtorek 03.07.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×