Modelka plus size otwiera NY Fashion Week!

Na wybiegach goszczą głównie modelki, którym daleko do standardowych kobiecych rozmiarów. Trendy jednak zaczynają się powoli zmieniać i coraz częściej można zobaczyć dziewczyny o znacznie większych kształtach.

Modelka plus size otwiera NY Fashion Week!

Denise Bidot, modelka plus size

Moda kojarzy nam się z modelkami, których wygląd dalece odbiega od wyglądu przeciętnej kobiety. Bardzo szczupłe, wysokie, noszące rozmiar "0" – takie właśnie dziewczyny przemierzają wybiegi. Jednak trendy, choć bardzo powoli, zmieniają się i coraz częściej można spotkać modelki, które mają bardzo kobiece kształty. 

Długo nie wierzono, że kryteria doboru modelek przez projektantów mogą się zmienić. A jednak zmiany te następują, a w świecie mody miejsce dla siebie znajdują coraz częściej nie tylko dziewczyny skrajnie szczupłe, ale także i te, które mają więcej ciała i noszą miano modelek plus size.

Jedną z takich modelek jest Denise Bidot. Swoją karierę rozpoczęła osiem lat temu. Jest ona twarzą takich marek jak Levi’s, Target, Macy’s, czy Kohl’s. W tym sezonie gościła także na pokazie Sereny Williams.

Jednak jej dotychczasowym najważniejszym wydarzeniem w karierze był udział w pokazie bielizny zaprojektowanej przez Beccę McCharen. Co najważniejsze pokaz otwierał tegoroczny New York Fashion Week! To przełomowy moment, gdyż wcześniej modelki plus-size bardzo rzadko gościły na wybiegach. Projektantka kolekcji uzasadniając swój wybór mówi: Myślę, że to już najwyższy czas, byśmy na wybiegach prezentowali wszystkie kobiety, ponieważ są one częścią mody. Sama modelka o całym wydarzeniu wypowiada się następująco: Czuję się jakbym przez osiem lat całej kariery pracowała na ten moment. To pierwszy taki rok, w którym wszyscy to akceptują i włączają niestandardowe kobiety do pokazów - zaczynam czuć powiew zmian.

Bidot mówi również, że ma przyjaciół, którzy z natury są bardzo szczupli i nie są w stanie zwiększyć swojej wagi, ale nie każdy wpasuje się w takie ramy. Ważne by dobrze czuć się w swojej skórze - podsumowuje modelka.

Źródło: Milionkobiet.pl 

Foto: Fameflynet.com/PLUS model magazine


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 10.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
zuzi821
Dobrze ze trendy się zmieniają,tylko trochę ze skrajności w skrajność. Fajnie jakby tak po wybiegach chodziły osoby w rozmiarach 38-42, bo chyba takich jest najwięcej:)
Dodano: 2014-09-16 15:16:36 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×