Zobacz, jak wyglądają najstarsze modelki świata

Poznaj historie kobiet, które od wielu lat, nieprzerwanie pracują jako modelki. Każda z nich ma ponad 80 lat i nie zamierza przerywać pracy w zawodzie!

najstaresze modelki.jpg

Te kobiety są idealnym potwierdzeniem, że starość to tylko kwestia umysłu. Są już grubo po 50, a wciąż pojawiają się na wybiegach i biorą udział w sesjach zdjęciowych, promujących najlepsze marki na świecie! Zobacz, jak wyglądają te przepiękne kobiety!

Carmen Dell’Orefice

Ta niesamowita kobieta skończyła 81 lat i prowadzi czynne życie zawodowe jako modelka. Swoją karierę zaczynała w 1944 roku w wieku 13 lat, będąc wtedy najmłodszą modelką na świecie. Została wówczas zauważona przez żonę znanego fotografa Hermana Landschoff’a, kiedy jechała autobusem na lekcje baletu. W 1946 roku była już na okładce amerykańskiej edycji magazynu Vogue! Od lat jest muzą domu Dior. Niedawno brała udział w Fashion Week w Nowym Yorku. Co myślicie o jej urodzie?

Amanda Lear

Karierę jako modelka rozpoczynała w latach 60. Dzisiaj ma 76 lat i nadal nie zrezygnowała ze swojej kariery! Pozowała dla takich magazynów jak Elle i Vogue. Jest byłą piosenkarką, autorką tekstów i prezenterką telewizyjną. Ostatnio wzięła udział w pokazie mody Jean Paul Gaultier, gdzie wystąpiła w różowym body.


Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Amanda Lear (@amanda.lear)

Daphne Selfe

Ta kobieta ma 84 lata i nigdy nie zrobiła żadnej operacji plastycznej! Modelką jest nieprzerwanie od roku 1944. Dziennie zarabia 1000 funtów. Jak sama o sobie mówi, jest pełna optymizmu i ciekawa świata, a jej przeznaczeniem jest inspirować ludzi, ponieważ wszystkie etapy życia są piękne i coraz lepsze! Daphne opowiada, że za jej czasów moda była dla kobiet. Według niej teraz modelki są za chude. Mówi, że nie przestała być kobietą i nawet jako staruszka chce czuć się pięknie. 

China Machado

Legendarna modelka, urodzona w 1929 roku. Uważa, że to społeczeństwo zmusza kobiety do tego, aby pozostawały młode i prześladuje je z powodu wieku. Twierdzi, że „nigdy nie była na diecie, je jak świnia, pije głównie alkohol i dużo pali”. Pomimo 87 lat wciąż pojawia się na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów modowych na świecie.

Zdjęcia: Instagram

ID galerii:564


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 10.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Starsze modelki

    Starsze modelki

    Kobiety są jak wino - im starsze, tym lepsze... Zaczynają w to wierzyć również ludzie świata mody! Modelki 60+ coraz częściej pozują do zdjęć, co więcej - wyglądają świetnie!… czytaj więcej