Wydłuż życie swoich ubrań!

Spraw, by zachowały swój pierwotny czas jak najdłużej.

ThinkstockPhotos-511027672.jpg

Nie ma równie strasznego uczucia jak zaciągnięta, droga koszula kupiona 3 dni temu. Albo delikatnie przyplamiona czy zniekształcona po pierwszym praniu. Koszmar! Tym bardziej, gdy oszczędzałaś na ten dodatek czy ubrania długi, długi czas. Wszystko, co jest kosztowne, również musi być drogie w utrzymaniu. Jak mercedes albo Birkin. Nie wiesz jak o nie dbać? Oto kilka porad, jak dbać o swoje ubrania tak, by zawsze były świeże i delikatne!

Zobacz też: Co myślą mężczyźni o spodniach z wysokim stanem? 


PIERZ WTEDY GDY TEGO WYMAGAJĄ

Oczywiście z rozsądkiem. Twoja bielizna i skarpetki nadal potrzebują codziennego prania. Jednak poza tymi dwoma rzeczami, jest niewiele ubrań, które potrzebują prania po jednorazowym użyciu. Weźmy na przykład jeansy - pranie ich powinno przebiegać nie częściej niż raz na kilka miesięcy. Szczególnie gdy jest to prawdziwy, gruby jeans. Dopuszczalna jest również sytuacja, w której zwyczajnie się pobrudzą.


UŻYWAJ STEAMERA

Żelazko parowe to najlepszy wynalazek ostatniego wieku. Gdy koszula, którą włożyłaś raz do pracy nie została przybrudzona ani przepocona - wystarczy, że rozprostujesz zagniecenia na łokciach i w okolicach brzucha. I będzie jak nowa!

Polecamy: Jak wybierać ubrania i dodatki vintage? 


UNIKAJ SUSZARKI W PRALCE

Ciepłe pranie które wyjmujesz z pralki jest przyjemne. Przede wszystkim dlatego, że łatwo się je rozwiesza. Jednak twoje ubrania tego nie lubią - ciepło szkodzi materiałom, szczególnie delikatnym.


KUP PRAWIDŁA DO BUTÓW

Używaj ich w skórzanych butach, botkach, kozakach i mokasynach. Wprowadź też u siebie jedną zasadę odnośnie butów. Zaraz po zdjęciu, oczekuj od siebie doprowadzenia ich do stanu ponownej używalności. Jeśli włożysz brudne buty do szafy - będziesz musiała sprzątać szafę i walczyć z utartymi zabrudzeniami.

Przeczytaj: Jestem tak oszczędna, że... 


DAJ ODDECH SWOIM UBRANIOM

Przechowuj je odpowiednio, staraj się by nie gniotły się wzajemnie. Pamiętaj, które ubrania powinny wisieć na wieszaku (płaszcze, marynarki, sukienki i koszule) oraz które powinny leżeć w szufladzie (bielizna, swetry i jeansy). Odwdzięczą się świeżym wyglądem!


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Piątek 29.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar